poniedziałek, 22 stycznia 2018

Dom szpiegów - Daniel Silva

Email Edytuj post

Dom szpiegów - Daniel Silva


Dom szpiegów - Daniel Silva

Tytuł: Dom szpiegów
Autor: Daniel Silva
Cykl: Gabriel Allon (tom 17)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 22 listopada 2017
Liczba stron: 480

„Dom szpiegów” autorstwa Daniela Silvy jest już siedemnastym tomem z cyklu „Gabriel Allon". Z ogromną ciekawością sięgnąłem po tę pozycję i jak zwykle się nie zawiodłem. Po książki Daniela Silvy sięgałem wielokrotnie i niemalże za każdym razem zostawałem zaskakiwany czymś nowym. Niniejsza pozycja jest pełnokrwistą powieścią szpiegowską, która przekonuje realizmem i szybkością prowadzonej akcji. Intryga została przedstawiona nad wyraz ciekawie, a duże napięcie trzyma czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Złożona sieć doborowych szpiegów oraz asów wywiadu sprawia, że od lektury nie można się wręcz oderwać.

Terroryści ISIS zaatakowali po raz kolejny, dopuszczając się masakry na wielu niewinnych obywatelach Londynu. Ofiarami zostali również kobiety i dzieci, co wstrząsnęło opinią publiczną na całym świecie. Brytyjski wywiad postanawia rekrutować do tej priorytetowej sprawy jednego ze swoich najlepszych ludzi, Gabriela Allona. W toku śledztwa okazuje się, że za tym okrutnym zamachem może stań nie kto inny jak sam Saladyn, terrorysta podejrzewany o zamachy w Waszyngtonie.

Książka od pierwszych stron przypadła mi do gustu i sprawiła, że nie nudziłem się ani przez moment podczas lektury. Akcja mknie w szybkim tempie, a intryga została zakrojona na szeroką skalę. Wątki fabularne zostały naszkicowane ciekawie i z pomysłem, a losy głównego bohatera po raz kolejny potrafią wciągnąć. Efektowne sceny zabójstw oraz malownicze scenerie potrafią w dosadny sposób sprawić, że wsiąkniemy w tę lekturę do samego końca.

„Dom szpiegów” nie zawiódł mnie i jest to kolejna książka, która sprawiła, że jeszcze mocniej polubiłem ten cykl. Jest to rasowa książka akcji umiejąca wzbudzić nie raz mocniejsze bicie serca. Cykl można czytać po kolei lub traktować części jako odrębne pozycje. Jest to jedna z lepszych serii szpiegowskich na naszym rynku. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
4 komentarze
Ania Lenna pisze...

Nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to się skuszę ^^.

L.V.V. Sasha pisze...

Zapowiada się ciekawie.

Yuri Ossaka pisze...

bardzo lubię teki książki

Cresto Mix pisze...

Teraz muszę ją dorwać:]!