wtorek, 16 stycznia 2018

Dawca Przysięgi I - Brandon Sanderson

Email Edytuj post

Dawca Przysięgi I - Brandon Sanderson


Dawca Przysięgi I - Brandon Sanderson

Tytuł: Dawca Przysięgi I
Autor: Brandon Sanderson
Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 3.1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 22 listopada 2017
Liczba stron: 560


„Dawca Przysięgi” jest trzecim tomem bestsellerowego „Archiwum Burzowego Światła” autorstwa Brandona Sandersona. Po raz kolejny wsiąkniemy w naszpikowaną licznymi intrygami akcję i poznamy nietuzinkowych i niesztampowych bohaterów. Brandon Sanderson zawarł sporo nowych informacji w niniejszej powieści i znów wzbudził moje zainteresowanie, nie pozwalając ani na moment oderwać się od lektury. Ludzkość będzie musiała zmierzyć się ze Spustoszeniem i stawić czoła powrotowi Pustkowców. Bezlitosne byty są ogromnie liczne, a ich potęga jest równa drzemiącej w nich nienawiści.

Parshendi przywołali straszliwą Wielką Burzę, która w bezlitosny sposób dewastuje wszystko i wszystkich na swej drodze. Parshanie poczęli odczuwać pierwotną, prawdziwą grozę, a ich trwające wiele tysiącleci uwięzienie doprowadziło ich niemal do obłędu. Kaladin Burzą Błogosławiony stara się wskórać coś w tej z pozoru beznadziejnej sytuacji, jednak jeden nierozważny ruch może doprowadzić świat na skraj zagłady. W posępnej wieży, Urithiru, Shallan Davar bada wiekową twierdzę Świetlistych Rycerzy i niejako przypadkowo odkrywa mroczne tajemnice skrywające się w jej przepastnych głębinach... Shallan odkrywa wiedzę, która raz na zawsze może odwrócić przebieg tej okrutnej wojny...

Książka jak najbardziej powinna przypaść do gustu miłośnikom twórczości autora i fanom cyklu. Fabuła została stworzona dość ciekawie, a liczne spiski i intrygi potrafią przykuć do lektury. Brandon Sanderson posiada niebywały talent tworzenia niezwykle plastycznych światów, czemu dał dowód również, tworząc niniejszą pozycję. Język autora jest jak zwykle barwny i bogaty, w wiarygodny sposób przenoszący nas do ogarniętego wojną świata. Książka jest naprawdę fantastyczna i z niecierpliwością oczekuję na kontynuację.

„Dawcy Przysięgi” jest udaną powieścią, która pomimo wielu przeplatających się wątków potrafi trzymać cały czas w napięciu. Podczas lektury nie zabraknie bitew, magi, spisków i zakrojonych na szeroką skalę intryg. Czytelnik dostaje wszystko, czego mógłby oczekiwać po rasowej książce fantasy. Niniejszy tom podzielony został na dwie części i dlatego nie znajdziemy tu na razie zakończenia. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wydanie kontynuacji. Ja będę czekał z niecierpliwością, a Wy?

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
6 komentarzy
Allek Gonrovi pisze...

Sięgnę po nią :)

Zaczytana Zośka pisze...

pędzę po nią do księgarni!

Madzi Aczek pisze...

Ładna okładka:)

Gerroor Ged pisze...

Ubóstwiam twórczość Sandersona więc nie omieszkam przeczytać.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Poprzedni tom był super, ten również muszę przeczytać.

Cresto Mix pisze...

zdecydowanie dla mnie