poniedziałek, 4 grudnia 2017

Warkocz - Laetitia Colombani

Email Edytuj post

Warkocz - Laetitia Colombani


Warkocz - Laetitia Colombani

Tytuł: Warkocz
Autor: Laetitia Colombani
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 9 listopada 2017
Liczba stron: 208

„Warkocz” jest historią opowiadająca o losach trzech kobietach, z trzech różnych kontynentów, różni je niemal wszystko, od warstw społecznych po wyznawane wierzenia. Bohaterki w nieoczekiwany sposób ukażą, że wbrew pozorom łączy je bardzo wiele. Podczas lektury zagłębimy się w trzy biografie, z pozoru trzech różnych kobiet, przemierzymy wiele kilometrów, aby stwierdzić, że bez różnicy na dzielące nas różnice, najważniejsze jest poczucie wolności.

Poznamy historię Smity z Indii, kobiety, która jest tak zwaną Niedotykalną, marzącą, aby jej córka miała inne, lepsze życie. Kolejną z opisywanych kobiet jest Giulia, która pomaga swemu ojcu i pracuje w jego zakładzie, do czasu, gdy ten ulega tragicznemu wypadkowi. Po tych tragicznych wydarzeniach kobieta dowiaduje się, że rodzinnej firmie grozi upadłość. Trzecią z przedstawianych kobiet jest Sara, zdolna prawniczka, mająca przejąć kierownictwo w najlepszej w Montrealu kancelarii. Niespodziewanie dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora.

Laetitia Colombani potrafi zaciekawić czytelnika losami wykreowanych bohaterek. Podczas czytania nie raz łzy napłyną nam do oczu, a zaskakujące wątki fabularne sprawią, że dreszcz emocji przebiegnie nam po ciele. Lektura naszpikowana jest dużymi emocjami, tragicznymi losami bohaterek i wieloma prawdziwymi i wiarygodnymi dialogami. Pióro autorki jest lekkie i barwne, dzięki któremu czytanie możemy skończyć w szybkim tempie. Książka ukazuje, że nic nie dzieje się bez określonej przyczyny, a wszystko ma swój głębszy sens.

„Warkocz” potrafi zaciekawić niebanalnymi zwrotami fabularnymi i bohaterami z krwi i kości. Jest to bardzo udana powieść opowiadająca o prawdziwych kobietach i ich problemach. Autorka duży nacisk w swojej książce położyła na przedstawienie i unaocznienie prawdziwych i ciężkich ludzkich losów. Książka porusza problemy ubóstwa czy choroby nowotworowej. Barwni bohaterowie i ciekawe tło zdarzeń sprawia, że od lektury nie można się oderwać. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Literackiemu:

Wydawnictwo Literackie
2 komentarze
Koletea Mims pisze...

Boska okłada, pędzę do księgarni :).

Lydia Beetlejuice pisze...

Nie znam autorki, lecz jak znajdę chwilę czasu to koniecznie przeczytam.