poniedziałek, 4 grudnia 2017

Zostań do rana - Agnieszka Krakowiak-Kondracka

Email Edytuj post

Zostań do rana - Agnieszka Krakowiak-Kondracka


Zostań do rana - Agnieszka Krakowiak-Kondracka

Tytuł: Zostań do rana
Autor: Agnieszka Krakowiak-Kondracka
Seria: Seria z fasonem
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 26 października 2017
Liczba stron: 264

„Zostań do rana” jest książką autorstwa Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej opowiadającą burzliwe losy Baśki. Autorka znana jest ze swoich książek, które zdobyły wielu oddanych czytelników. Podczas lektury nie zabraknie wielu emocji, wzruszeń i momentów do zatopienia się w refleksji. Historia bohaterki przedstawiona w tej książce potrafi na długo pozostać w naszej pamięci i sprawić, że jeszcze nie raz będziemy chcieli sięgnąć po powieści spod pióra Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej.

Baśka jest kobietą, która po nieoczekiwanej zdradzie męża Andrzeja zaczęła przygarniać dużą ilość bezpańskich zwierząt, w szczególności psów. Jej dom na prowincji cały czas przypominał jej o utraconym szczęściu i zdruzgotanych marzeniach. Baśka z dnia na dzień stała się smutną, samotną kobietą, która została uwięziona w ogromnym domu na odludziu. Bez pracy i pieniędzy musiała jakoś nauczyć się na nowo żyć i tutaj z pomocą przyszły psy. Ona dała im schronienie i dach nad głową, a one ofiarowały kobiecie coś o wiele cenniejszego. Wierność i bezgraniczną miłość. Niespodziewanie Baśka poznaje Kostka, recydywistę, który tak samo, jak porzucone psy szuka swojego miejsca na świecie. Czy zdolnej pani architekt uda się na nowo zbudować swoje szczęście?

Książka od razu przypadła mi do gustu i sprawiła, że świetnie bawiłem się podczas lektury. Autorka pokazuje, że nie należy oceniać książki po okładce oraz jak ważne jest, aby umieć przekonać do siebie nie tylko psa. Powieść napisana jest lekkim i barwnym język, dzięki czemu całość czyta się szybko od pierwszej do ostatniej strony. Historia jest ciekawa i wielowątkowa, a liczne zwroty akcji potrafią zaciekawić. Pisarstwo autorki jest na wysokim poziomie, co dodatkowo daje radość z czytania.

„Zostań do rana” to bardzo urzekająca i poruszająca historia, która została napisana bogatym i wzruszającym językiem. Całość została okraszona trafnym humorem, dzięki czemu historia Barbary potrafi wciągnąć jeszcze mocniej. Agnieszka Krakowiak-Kondracka zawarła w niniejszej pozycji wiele prawd życiowych, przekazując je w umiejętny i delikatny sposób. Autorka oddaje w ręce czytelników książkę zawierającą liczne emocje, a losy głównej bohaterki dają czytelnikowi sporo do myślenia, podczas lektury. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Literackiemu:

Wydawnictwo Literackie
6 komentarzy
Madziak M.S. pisze...

Dam jej szansę, za jakiś czas.

Sayuri Veronique pisze...

Powieść już od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój świat.

Happy Makane pisze...

może w końcu trafi w moje ręce...

Almead Alrack pisze...

Zapowiada się interesująca lektura :D.

Ania Lenna pisze...

Od dawna ciekawi mnie ta książka.

Paula Jagoda pisze...

Dam jej szansę za jakiś czas.