poniedziałek, 4 grudnia 2017

Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami - Fleur Daugey

Email Edytuj post

Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami - Fleur Daugey


Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami - Fleur Daugey

Tytuł: Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami
Autor: Fleur Daugey
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 26 października 2017
Liczba stron: 148

„Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami” jest pozycją interesującą i jak najbardziej godną uwagi. Książka ma ciekawą szatę graficzną, która potrafi przyciągnąć wzrok już od pierwszej chwili. Fleur Daugey zebrała wiele ciekawych faktów opowiadających o bogatym i intrygującym świecie zwierząt. Jest to konkretny, napisany z humorem podręcznik, zawierający wiele wciągających i fascynujących opowieści. Zapraszam Was do zagłębienia się w ten fascynujący świat zwierząt, a na pewno wyniesiecie z tej lektury wiele frapujących informacji.

Zwierzęta zamieszkujące naszą planetę potrafią nie raz zaskakiwać swoimi zachowaniami i umiejętnościami. Dzikie, jak i te domowe kryją wiele tajemnic i to właśnie Fleur Daugey odkrywa je przed nami w całej rozciągłości. Podczas lektury przeczytamy o niektórych rybach, które są w stanie przeżyć nawet w temperaturze 50°C oraz dowiemy się nieco więcej o owianych złą sławą tygrysach ludojadach. Ta z pozoru niewielka, zielona książeczka kryje w sobie wiele sekretów, umiejących zaskakiwać i fascynować.

Książka bardzo przypadła mi do gustu i sprawiła, że spędziłem z nią miło czas. Wiele informacji zawartych w tej publikacji jest interesujących, zdarzają się również ciekawostki zabawne, lub naprawdę przerażające. Zwierzęta, tak samo, jak ludzie posiadają swoje nawyki i przyzwyczajenia, które nie raz potrafią szokować. Autorka opisała niezwykły świat zwierząt barwnie i z humorem, sprawiając, że wsiąkniemy w niego od pierwszej do ostatniej strony.

„Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami” jest istną encyklopedią licznych haseł i ciekawostek. Całość czyta się lekko i przyjemnie, za sprawą barwnego języka i pomysłowości autorki. Jest to idealna pozycja dla osób interesujących się zwierzętami oraz czytelników, którzy lubią poznawać nowe, intrygujące fakty. Dodatkowo książka wzbogacona jest ciekawymi ilustracjami, które w bardzo przystępny sposób pozwalają zagłębić się w opisywany temat. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Literackiemu:

Wydawnictwo Literackie
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

ciekawa książka

Michał Adamowicz pisze...

Muszę ją koniecznie przeczytać!:)

Leluch Poleluch pisze...

zapowiada się ciekawie.

Vigrio Salza pisze...

Interesująca okładka ;]

Neris Iko pisze...

Brzmi interesująco.