czwartek, 14 grudnia 2017

Tajemnica Wielkiego Sfinksa - Robert M. Schoch, Robert Bauval

Email Edytuj post

Tajemnica Wielkiego Sfinksa - Robert M. Schoch, Robert Bauval


Tajemnica Wielkiego Sfinksa - Robert M. Schoch, Robert Bauval

Tytuł: Tajemnica Wielkiego Sfinksa
Autor: Robert M. Schoch, Robert Bauval
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 21 listopada 2017
Liczba stron:


„Tajemnica Wielkiego Sfinksa” jest książką, która przynosi nowe sensacyjne dowody, pozwalające poznać prawdziwy wiek i przeznaczenie Sfinksa. Niebiański strażnik cywilizacji sprzed epoki faraonów odkrywa przed nami swoje skrywane od setek lat tajemnice. Sfinks jest osiem tysięcy lat starszy, niż twierdzi oficjalna nauka, a jego twórcami byli przedstawiciele zapomnianej cywilizacji, która została zniszczona przez pradawny kataklizm.

Robert M. Schoch oraz Robert Bauval już od ponad dwudziestu lat są niestrudzonymi badaczami prehistorii. Uważają, że Wielki Sfinks powstał nie 2500 lat p.n.e., lecz 10 500 lat p.n.e., a piramidy są odwzorowaniem położenia trzech głównych gwiazd w Pasie Oriona z tego samego okresu. Niniejsza pozycja jest przełomowym dziełem, które rzuca nowe światło na tajemnice naszego pochodzenia. Autorzy rzucają wyzwanie tradycyjnej egiptologii i pokazują najnowsze badania nad prawdziwym wiekiem i przeznaczeniem monumentów w Gizie. Dzięki ich pracy możemy poznać początki jednej z pierwszych, potężnych cywilizacji.

Niniejsza pozycja kontynuuje naukowe śledztwo i ujawniają najnowsze odkrycia z dziedziny egiptologii. Autorzy porównują teorie egiptologów z historycznymi relacjami i wynikami ostatnich badań sejsmologicznych i geologicznych. Analizują archeoastronomiczne orientacje budowli w Gizie i dowodzą, że ich położenie zostało skorelowane z konstelacjami Lwa i Oriona. Przedstawiają swoją hipotezę o prawdziwym przeznaczeniu Sfinksa, który według nich powstał w tym samym czasie, co zespół architektoniczny w Göbekli Tepe i jest świadectwem, że 12 000 lat temu w Egipcie kwitła nieznana zaawansowana kultura – pramatka cywilizacji.

„Tajemnica Wielkiego Sfinksa” jest rewelacyjną pozycją, która pomaga poszerzyć światopogląd i patrzenie na otaczający nas świat. Liczne źródła, ilustracje, interesujące, barwne opisy to zdecydowane zalety tej publikacji. Robert M. Schoch i Robert Bauval potrafią zaciekawić tematem i sprawić, że książkę się po prostu pochłania. Nie wiadomo czy kiedykolwiek dowiemy się tak naprawdę, kim byli ci tajemniczy Budowniczowie: Przybyszami z Podziemnego Świata czy dziedzicami zniszczonej, potężnej cywilizacji, która dała początek światu, w którym obecnie żyjemy. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

sięgnę!

Unknown pisze...

Z chęcią przeczytam.

Unknown pisze...

Książka jak najbardziej dla mnie.

Unknown pisze...

dam jej szansę za jakiś czas...

Unknown pisze...

Czytałam kawałek tej książki i chyba ją zakupię :)