poniedziałek, 11 grudnia 2017

Arena 13. Wojownik - Joseph Delaney

Email Edytuj post

Arena 13. Wojownik - Joseph Delaney


Arena 13. Wojownik - Joseph Delaney

Tytuł: Arena 13. Wojownik
Autor: Joseph Delaney
Cykl: Arena 13 (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 27 września 2017
Liczba stron: 320

„Arena 13. Wojownik” jest już trzecią książką autorstwa Josepha Delaneya z cyklu „Arena 13". Jest to fantastyka przez duże F umiejąca wciągnąć już od samego początku. Podczas lektury znajdziemy postapokaliptyczny świat, gdzie nikt nie może czuć się do końca bezpiecznie. Akcja mknie w szybkim tempie, a dobrze już znani bohaterowie zostaną postawieni przez nie lada wyzwaniami. Jest to ostatni tom zamykający wiele frapujących wątków, które wcześniej spędzały sen z powiek wiernych czytelników.

Leif stanie przed ogromnym wyzwaniem i będzie musiał spełnić swoje przeznaczenie, poprowadzić do bezlitosnej walki o wolność lud swojego ojca. Będzie musiał pokonać Hioba i własne słabości, jeżeli zwycięstwo ma stanąć po jego stronie. Czas wyprawy poza Barierę nadchodzi nieubłaganie. Genthajczycy buntują się przeciwko bezlitosnym rządom dżinów, nie mając pewnej szansy na zwycięstwo. Leif będzie musiał udać się poza Barierę i zbadać teren wroga, jeżeli rebelia ma się powieść. Jednak nie będzie to łatwe zadanie. Czy uda mu się wykonać zadanie i powrócić z misji żywym?

Książkę przeczytałem w szybkim tempie, za sprawą lekkiego języka i bohaterów z krwi i kości. Postacie Leifa, Kwin oraz Hoba niezwykle przypadły mi do gustu i sprawiły, że nie nudziłem się podczas lektury. Całość została ciekawie przedstawiona, intrygi zostały zakrojone na szeroką skalę, a sceny walk autor opisał niezwykle dynamicznie. Powieść jest ciekawa, głównie za sprawą niesztampowej historii, która niezwykle przypadła mi do gustu. Z pewnością sięgnę jeszcze po książki spod pióra Josepha Delaneya, gdyż są jak najbardziej warte uwagi.

„Arena 13: Wojownik” potrafi nie raz zaskoczyć i sprawić ogromną frajdę z lektury. Joseph Delaney umie zaciekawić wymyślanymi przez siebie historiami i sprawić, że czytelnik nie znajdzie miejsca na ani chwilę nudy. Autor potrafi w umiejętny sposób połączyć nowe technologie z szybką akcją i bohaterami z krwi i kości. Świat przedstawiony został stworzony naprawdę ciekawie i czytelnik może w niego wsiąknąć od pierwszej do ostatniej strony. Jest to lektura warta przeczytania. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Jaguar:

Wydawnictwo Jaguar
6 komentarzy
Happy Makane pisze...

Rewelacyjny cykl!

Almead Alrack pisze...

Piękna okładka. Przyciąga wzrok :D.

Ania Lenna pisze...

Chętnie sięgnę po kolejną książkę autora.

Paula Jagoda pisze...

może się skuszę.

Yukka Amano pisze...

z przyjemnością przeczytam. Lubię takie powieści.

L.V.V. Sasha pisze...

Super fabuła i okładka. Coś dla mnie:)