czwartek, 14 grudnia 2017

Strażnik tajemnic - Robert Bauval, Graham Hancock

Email Edytuj post

Strażnik tajemnic - Robert Bauval, Graham Hancock


Strażnik tajemnic - Robert Bauval, Graham Hancock

Tytuł: Strażnik tajemnic
Autor: Robert Bauval, Graham Hancock
Seria: Tajemnice przeszłości
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 21 listopada 2017
Liczba stron: 350


Robert Bauval i Graham Hancock po raz kolejny oddają w ręce czytelników arcyciekawą książkę, która próbuje rozwikłać liczne tajemnice zamierzchłych cywilizacji. Autorzy omawiają wiele przełomowych odkryć archeologicznych z przełomu ostatnich lat oraz interpretują je w zaskakujący sposób. Niesamowite, nowe teorie dotyczące Sfinksa przynoszą wiele odpowiedzi, lecz przysparzają również wiele nowych pytań. Czy początki ludzkiej cywilizacji sięgają dalej, niż dotychczas przypuszczaliśmy?

Robert Bauval i Graham Hancock rzucają wyzwanie tradycyjnej egiptologii i starają się udowodnić, że wielki Sfinks jest o tysiąclecia starszy, niż się dotychczas przypuszcza. Przeznaczenie i datowanie posągu Sfinksa oraz zespołu piramid w Gizie budzi wiele kontrowersji i niejasności. W niniejszej publikacji autorzy przestawiają wiele nowych dowodów i z pozoru kontrowersyjnych teorii o naszej, zapomnianej przeszłości.

Podczas czytania dowiemy się szczegółowych informacji o Sfinksie i piramidach. Przeczytamy o tajemniczych budowniczych tych ogromnych budowli, wykonanych z ogromnym kunsztem i pietyzmem. Kompleks monumentalnych piramid w Gizie stanowi jedno z najwspanialszych odkryć współczesnej archeologii. Budowle zostały najprawdopodobniej zbudowane około 12 000 lat temu i zostały wzniesione przez tak zwanych Czuwających z Księgi Henocha. Bytów, które w Biblii zwane były jako Nefilim, a u Sumerów jako bogowie Anunnaki. Autorzy podczas skrupulatnych badań i dociekań nieoczekiwanie odkryli w samych budowlach uniwersalne przesłanie, które może pomóc nam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.

„Strażnik tajemnic” jest ciekawą lekturą w szczególności dla miłośników archeologii i historii, którzy podchodzą do nowych informacji z otwartym umysłem. Początki cywilizacji nadal skrywają przed nami wiele tajemnic, czekających na odkrycie. Teoria prehistorycznych Starszych Bogów jest niezwykle ciekawa i niepozbawiona sensu. Autorzy są jednymi z najbardziej znanych i cenionych badaczy dziejów ludzkości, którzy w swoich książkach zawierają wiele, czasami niewygodnych oraz kontrowersyjnych teorii i poglądów. Globalny kataklizm, który pod koniec ostatniej epoki lodowcowej miał zmieść z powierzchni ziemi wysoko rozwiniętą cywilizację, coraz częściej zdaje się potwierdzać szersze grono znamienitych naukowców. Od tysięcy lat monumentalny Sfinks spoczywa na gorącej pustyni zapatrzony w bezdenny bezmiar. Wygląda, jakby odczytywał z gwiazd przesłanie, o którym my już dawno zapomnieliśmy. Jakiej tajemnicy strzeże?

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
2 komentarze
Lydia Beetlejuice pisze...

Interesująca lektura.

Sayuri Veronique pisze...

naprawdę ciekawa