środa, 29 listopada 2017

Brama 1(6) 2017

Email Edytuj post

Brama 1(6) 2017


Brama 1(6) 2017

Tytuł: Brama 1(6) 2017
Redaktor naczelny: Paweł Kwiecień
Wydawca: SAPiK
Data wydania: 2017
Liczba stron: 60
Cena: 13 zł

W mojej skrzynce pojawił się kolejny numer „Bramy” z równie piękną, jak poprzednio okładką. Co przeczytamy w następnym numerze? Jak zwykle w nasze łapki trafi sporo ciekawych i niebanalnych tekstów. Lektura magazynu jak zwykle skradła mi trochę cennego czasu, a zapoznanie się z kolejnymi fantastycznymi artykułami ponownie sprawiło mi sporo frajdy.

Porywające ilustracje, które zawarto w niniejszym numerze, są autorstwa niesztampowego artysty, Mariusza Gandzela. Autor stworzył grafiki zdobiące między innymi pozycje takie jak: Neuroshima, Monastyr oraz Star Wars, LOTR czy Warhammer. Podczas lektury magazynu możemy się przyjrzeć niemałemu talentowi zawartemu w tych fantastycznych pracach. Jestem pod wielkim wrażeniem jego ilustracji i ilekroć widzę jego grafiki, moja serce zaczyna bić szybciej. Pod koniec numeru będziemy mieli możliwość poznania niektórych prac autora, jak najbardziej do tego zachęcam, są po prostu fantastyczne!

Podczas lektury magazynu warto przeczytać opowiadanie „Stacja Zatorze” Dominiki Kowalczyk-Sadanowicz. Jest to jedno z lepszych opowiadań numeru, umiejące wciągnąć czytelnika w barwny i niesztampowy świat. Warto przeczytać. Oprócz opowiadań w numerze znajdziemy również liczne ciekawe artykuły jak choćby recenzję gry „Wyścig Tytanów” Agnieszki Pileckiej opisującą jedną z ciekawszych planszówek wydaną ostatnimi czasy przez wydawnictwo Rebel. Kolejnym tekstem wartym przeczytania jest również „Straszne wielkiego początki” Grzegorza Bryka. Artykuł opisuje historię filmów klasy B oraz grających w nich aktorów. Całość przeczytałem z nie małą ciekawością, świetnie się przy tym bawiąc. Jeżeli interesujecie się tematyką gnijących truposzy oraz licznych strachów, jest to artykuł jak najbardziej dla Was.

„Brama 1 (6) 2017” znów pozytywnie zaskakuje i sprawia, że można przy niej miło spędzić wolny czas. Całość wypada bardzo pozytywnie na tle konkurencyjnych magazynów, za sprawą kolorowej, soczystej szaty graficznej oraz wielu doszlifowanych tekstów. Jak najbardziej jestem fanem tej gazety i z pewnością jeszcze nie raz do niej powrócę. Podczas lektury każdy znajdzie coś dla siebie, od recenzji gier po różnorodne i niesztampowe opowiadania. Jest to czasopismo wydawane na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, jak i graficznym. Mam nadzieję, że będziecie bawić się podczas lektury równie dobrze, jak ja, gorąco polecam.

Za możliwość zapoznania się z nowym numerem dziękuję
Redakcji czasopisma Brama

czasopismobrama.pl
7 komentarzy
Annetta Zygiel pisze...

może akurat trafi w mój gust :)

Wiktor Zwycięzca pisze...

Magazyn zdecydowanie dla mnie!^^

Majka Lato pisze...

Tyle osób chwali, więc kto wie...

Lejko Buuka pisze...

Koniecznie muszę ją zdobyć.

Ricardo Allba pisze...

Raczej nie zaczytuję się w czasopismach, choć tym razem jestem zainteresowany.

L.V.V. Sasha pisze...

W moim mieście nie ma Bramy :(

BRAMA Czasopismo pisze...

Bramę, także nowy numer można nabyc tutaj:

https://allegro.pl/listing?string=brama%20czasopismo&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-cul-1-4-1003