niedziela, 26 listopada 2017

Virion. Tom 1. Wyrocznia - Andrzej Ziemiański

Email Edytuj post

Virion. Tom 1. Wyrocznia - Andrzej Ziemiański


Virion. T. 1. Wyrocznia - Andrzej Ziemiański

Tytuł: Virion. Tom 1. Wyrocznia
Autor: Andrzej Ziemiański
Cykl: Imperium Achai (tom 1)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 11 października 2017
Liczba stron: 506


Virion” autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego po raz kolejny zabiera nas do niebezpiecznego świata Achai. Autor sprawia ogromną frajdę oddanym fanom opowieści o walecznej bohaterce, powracając ze sporym przytupem do dobrze znanego nam świata. Jest to prawdziwy bestseller, pozwalający znów zagłębić się w niesztampowe intrygi, knowania i spiski, aby wsiąknąć od pierwszej do ostatniej strony w zakrojone na szeroką skalę krwawe konflikty. Jest to fantasy przez duże F, które wywołuje ciarki na plecach już od pierwszej strony i nie pozwala się nudzić ani przez moment!

Virion jest zawodowym szermierzem, który mając u boku zaledwie dwudziestu innych straceńców pokonuje bezwzględny legion Moy. Chłopak z dobrego i szanowanego domu został bezlitosnym zabójcą, istną maszyną do zabijania. Virion zaczął kroczyć krwawą drogą zabójcy, stąpając po truchłach poległych i zdobiąc ziemię barwą szkarłatu. Jednak całkiem możliwe, że mężczyzna podąża drogą okrutnego przeznaczenia, które wyznaczył mu nieprzewidywalny i bezlitosny Los...

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, głównie za sprawą lekkiego języka i dużej ilości akcji. Podczas lektury poznamy historię najsłynniejszego szermierza Cesarstwa, mężczyzny, który jest zawodowym zabójcą. Andrzej Ziemiański po raz kolejny spisał się rewelacyjnie i oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną, umiejącą wzbudzić u czytelnika zainteresowanie i mocniejsze bicie serca. Akcja zaczyna nabierać tempa, wzbudzając ciekawość i chęć sięgnięcia po kolejne tomy. Intrygi, spiski i knowania są mocną stroną tej pozycji, trzymając czytelnika w niepewności, aż do przewrócenia ostatniej strony.

„Virion” nie zawiódł mnie i sprawił, że spędziłem przyjemny czas z książką. Szybka akcja, niesztampowe zwroty fabularne i cięty humor sprawiają, że od książki wręcz nie można się oderwać. Jest to rasowy fantastyczny świat, który powinien przypaść do gustu fanom gatunku. Dla miłośników cyklu o Achai jest to pozycja obowiązkowa, a pozostali czytelnicy również powinni się przy niej świetnie bawić. „Virion” w mocny sposób rozpoczyna nowy cykl, który obiecuje przednią zabawę i wiele niespodzianek podczas lektury. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Unknown pisze...

Super! Chętnie przeczytam :D

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująca lektura.

Zakrecona pisze...

Uwielbiam książki o Achai, dlatego z przyjemnością po nią sięgnę.

Sylwia W. pisze...

może być ciekawa

Unknown pisze...

Kozacka okładka :D Biegnę do księgarni.