środa, 22 listopada 2017

Nieobecna - Sheena Kamal

Email Edytuj post

Nieobecna - Sheena Kamal


Nieobecna - Sheena Kamal

Tytuł: Nieobecna
Autor: Sheena Kamal
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 11 października 2017
Liczba stron: 352


„Nieobecna” autorstwa Sheeny Kamal jest powieścią, która potrafi zaciekawić czytelnika już od pierwszych stron. Autorka stworzyła rasową historię detektywistyczną z intrygującą fabułą i wieloma spiskami. Podczas lektury zagłębimy się w opowieść o policjancie/detektywie obarczonym trudną i zawiłą przeszłością. Całość wypada całkiem pozytywnie i potrafi zainteresować czytelnika, trzymając w napięciu, aż do przewrócenia ostatniej strony.

Nora doznała niebywałego zła, okrucieństwa i obmierzłego cierpienia. Kobieta, chcąc zapomnieć o bolesnej przeszłości, staje się odludkiem i postanawia zamieszkać nielegalnie w cudzej piwnicy. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, zmuszając Norę do wyjścia z mrocznego ukrycia. Niespodziewanie Nora Watts, odbierając jeden telefon, zmienia na nowo całe swoje życie i wyrusza na poszukiwania zaginionej córki, którą wiele lat temu oddała do adopcji. Kobieta wpada na ślad spisku zakrojonego na szeroką skalę i odkrywa, że ten, kto zabrał jej wszystko, co miała, jest niezwykle wpływowym człowiekiem, stojącym ponad prawem. Czy Nora ma szansę na walkę z wpływowymi ludźmi, którzy za nic mają sobie ludzkie życie?

Książka pełna jest niedopowiedzeń i intryg, sprawiających, że ciekawość czytelnika wzmacnia się z każdą przewróconą stroną. Podczas lektury nie zabraknie elementów społeczno-obyczajowych, w których autorka zawarła problemy wykluczenia społecznego. Powieść została opisana barwnym i bogatym językiem, dzięki czemu całość czyta się dość szybko i przyjemnie. Postać Nory potrafi zaciekawić podczas lektury i możemy się z nią zżyć podczas licznych trudnych i karkołomnych wątków. Sheena Kamal oddała w ręce czytelnika nieźle skonstruowany kryminał z elementami psychologicznymi, zaskakujący wieloma niesztampowymi wątkami fabularnymi.

„Nieobecna” pozytywnie mnie zaskoczyła i zachęciła do sięgnięcia po kolejne książki spod pióra tej autorki. Wątki fabularne zostały skonstruowane ciekawie i z pomysłem, a tajemnica została utrzymana, aż do samego końca. Nora Watts jest ciekawą postacią, która musi się zmierzyć z licznymi demonami przeszłości. Autorka w ciekawy sposób opisała losy bohaterki, nie dając jasno do zrozumienia czy na ocalenie jest jeszcze dla niej, choć cień szansy. Lektura wyzwala mocne uczucia podczas lektury i nie daje o sobie zapomnieć na długo po odłożeniu książki. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
Milena eMka pisze...

Jakoś nie jestem do niej przekonana

Unknown pisze...

Boska okładka.

Unknown pisze...

z ciekawości się z nią zapoznam

Cresto Mix pisze...

Widzę, że pozycja jak najbardziej dla mnie :).

Unknown pisze...

Lubię takie książki więc w wolnej chwili przeczytam