poniedziałek, 27 listopada 2017

Bastion - Stephen King

Email Edytuj post

Bastion - Stephen King


Bastion - Stephen King

Tytuł: Bastion
Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 29 września 2017
Liczba stron: 1166


Bastion” jest jedną z najdłuższych książek Kinga i według wielu czytelników jedną z najlepszych. Autor roztacza przed nami przerażającą wizję świata, apokaliptyczny obraz, który potrafi mocno zapaść w naszej pamięci. Powieść została napisana z niebywałym rozmachem, a przekrój osobowości, jaki mamy przyjemność tu zaobserwować, jest iście ogromny. Wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć, a mocny i dosadny język potrafi wywołać nie raz najgłębszą grozę.

Ziemia stała się martwym i posępnym miejscem, zniszczonym przez potężną i zabójczą broń biologiczną. Po wybuchu epidemii przetrwali nieliczni, którzy zdezorientowani i zagubieni błąkają się po zrujnowanym, postapokaliptycznym świecie. Ludziom, którym udało się przetrwać, zaczynają śnić się tajemnicze i obmierzłe sny, zwiastujące pojawienie się Wysłanników Dobra i Zła. Nadszedł Ostateczny Czas dokonania wyboru, ocaleni będą musieli się opowiedzieć, po jakiej stronie staną. Okrutna epidemia wyciąga z bohaterów wszystko, co najgorsze, najbardziej prymitywne i okrutne instynkty. Choć może istnieje jeszcze cień szansy na ocalenie?

Klimat książki jest iście wyborny, w szczególności dla osób lubiących mroczne klimaty. Całość czyta się bardzo szybko, a atmosfera nieuniknionej konfrontacji Dobra ze Złem towarzyszy przez cały czas trwania lektury. Podczas czytania wyruszymy w niebezpieczną podróż, podczas której nie raz dreszcz emocji przebiegnie nam po plecach. Bohaterowie zostali stworzeni z krwi i kości, zmieniając swoje charaktery i cechy podczas trwania fabuły. To właśnie postacie są jedną z najmocniejszych plusów tej powieści. Z chęcią sięgnę jeszcze nie raz po książki spod pióra Stephena Kinga, gdyż są jak najbardziej godne poświęconego im czasu.

„Bastion” miło mnie zaskoczył i sprawił sporo frajdy z czytania. Walka Dobra ze Złem została naszkicowana całkiem sprawnie, choć to główni bohaterowie grają tu pierwsze skrzypce. Intryga i tajemnica została utrzymana do samego końca, nie pozwalając nawet na ani chwilę nudy. Zdewastowany i zainfekowany świat został opisany całkiem sprawnie i realistycznie, sprawiając, że będziemy mogli się w nim dogłębnie zanurzyć. Groźba masowej epidemii nie jest wcale taka nierealna i kto wie, czy nam nie przyjdzie żyć w takim mrocznym świecie...

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
3 komentarze
Vigrio Salza pisze...

Pokaźne tomiszcze. :)

Lydia Beetlejuice pisze...

Jak King to kupuję.

Happy Makane pisze...

Już wiele razy czytałam, że to jedna z lepszych książek autora. Więc może się na nią skuszę.