środa, 29 listopada 2017

To - Stephen King

Email Edytuj post

To - Stephen King


To - Stephen King

Tytuł: To
Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 30 sierpnia 2017
Liczba stron: 1104


„To” jest uważana za jedną z najstraszniejszych książek Kinga. Jest to rewelacyjna powieść, która potrafi odkryć prawdziwe zło drzemiące w człowieku. Lektura wciąga od pierwszej do ostatniej strony i pochłania się ją niemal jednym tchem. Czym tak naprawdę jest zło i w jaki sposób można z nim walczyć? Czym jest tytułowe „To”, które przybyło z przepastnych, nieznanych czeluści? Na te, jak i inne pytania odpowie Wam niniejsza niesztampowa powieść, która potrafi przerazić, aż do szpiku kości.

Derry w stanie Maine staje się miejscem krwawych morderstw i niebywale okrutnych zbrodni. Przyczyną niewyjaśnionych okropieństw okazuje się tajemnicze To, które zagnieździło się w miejscowych kanałach. Zagadkowa istota potrafi przybierać różne formy i z niejasnych powodów również obleka się najczęściej w sylwetę przerażającego klauna. To potrafią zobaczyć jedynie dzieci i właśnie one są największym wrogiem tej plugawej istoty. Gdy mija dwadzieścia lat, To powraca, na nowo siejąc przerażenie w sercach dorosłych już ludzi. Czy uda im się odnaleźć dziecięcą wiarę i pokonać obrzydliwego potwora z najczarniejszych czeluści?

Groza jest w tej powieści jak najbardziej dostrzegalna i podczas lektury można się naprawdę nieźle przestraszyć. Bohaterowie zostali wykreowani ciekawie, z krwi i kości, dzięki czemu możemy ich polubić, wciągając się w ich perypetie. Wątki fabularne autor wykreował po mistrzowsku, dostarczając czytelnikowi niejednokrotnie mocnych wrażeń. Stephen King stworzył niebywale rozległe uniwersum, które rozwinął w „Mrocznej wieży”. Z pewnością jeszcze nie raz powrócę do światów wykreowanych przez Stephena Kinga, gdyż jak najbardziej warto.

„To” jest rasowym horrorem, który posiada drugie niezwykle mroczne i posępne dno. Autor opisał życie dzieci pełne niezwykłości, niezwykle trafnie i realistycznie. Całość czyta się wyjątkowo szybko pomimo sporych rozmiarów tomiszcza. Wizja nieuchwytnego zła została nakreślona w mroczny sposób, sprawiając, że wydaje się ono w pewnym stopniu znajome i prawdziwe. Autor podejmuje trudne pytania, dając częstokroć niejednoznaczne odpowiedzi. Dosadny język Kinga połączony ze wciągającymi i zapierającymi dech w piersi wątkami fabularnymi, dają efekt iście wybuchowy. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
6 komentarzy
Koletea Mims pisze...

Coś dla mnie !:D

Happy Makane pisze...

Uwielbiam Kinga więc nie omieszkam się z nią zapoznać.

Yukka Amano pisze...

Kusisz. Chętnie przeczytam.

Aemii Enekko pisze...

W wolnej chwili pewnie przeczytam.

Ricardo Allba pisze...

Okładka przyciąga niesamowicie :]

Gerroor Ged pisze...

Klasyka warta poznania.