poniedziałek, 20 listopada 2017

Tajemniczy świat genomu ludzkiego - Frank Ryan

Email Edytuj post

Tajemniczy świat genomu ludzkiego - Frank Ryan


Tajemniczy świat genomu ludzkiego - Frank Ryan

Tytuł: Tajemniczy świat genomu ludzkiego
Autor: Frank Ryan
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 10 sierpnia 2017
Liczba stron: 336


„Tajemniczy świat genomu ludzkiego” autorstwa Franka Ryana zabiera nas w pasjonującą podróż przez zagadnienie genetyki. Książka została napisana lekkim i przystępnym językiem, dzięki czemu nawet laik poradzi sobie z jej lekturą. Autor podaje wiele ciekawostek, które potrafią dać wiele do myślenia i sprawić, że na pewne rzeczy nie będziemy patrzeć już w taki sam sposób. Jak to się stało, że z tak prostych organizmów wyewoluował tak skomplikowany organizm, jak człowiek?

Frank Ryan starając się odpowiedzieć na to trudne, złożone pytanie, wyjaśnia najpierw, czym jest genom i jaka jest jego struktura. Podczas lektury nie napotkamy jednak na zbyt wiele fachowej terminologii, lecz przystępny i rzeczowy język, który zrozumie przecięty czytelnik niebędący naukowcem. Książka potrafi zaciekawić i przybliżyć nas do zgłębienia tajemnicy naszego pochodzenia. Dzięki jakim okolicznościom jesteśmy tym, kim jesteśmy? Jednak zgłębienie tajemnicy naszego istnienia jeszcze się nie skończyło i przed nami długa droga, aby do tego doszło.

„Tajemniczy świat genomu ludzkiego” jest pozycją ciekawą, umiejącą poszerzyć nasz światopogląd. Genom stanowi podstawę naszego istnienia, dlatego jak najbardziej powinniśmy bliżej go poznać. Frank Ryan stara się zbadać pochodzenie naszego gatunku oraz jak to się stało, że w dawnych czasach krzyżowaliśmy się z neandertalczykami czy denisowianami. Historia naszego gatunku jest bardzo długa i skomplikowana. Ciekawie do tematu podchodzi również inny naukowiec Maciej Kuczyński, który w swojej książce „Rok 838, w którym Mistekowie odkryli kod genetyczny” stara się udowodnić, że Dysk sprzed tysięcy lat opisuje zjawiska znane dopiero od niedawna współczesnym biologom (m.in. DNA). Zapraszam Was więc do poznawania tajemnic naszego genomu i rozwikływania zagadek naszego tajemniczego, niejasnego pochodzenia. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
6 komentarzy
Yukka Amano pisze...

interesujące ;]

Myukki - Chan pisze...

Oby więcej takich publikacji.

Allek Gonrovi pisze...

Mam już pomysł na prezent;p.

Cresto Mix pisze...

z ciekawości się z nią zapoznam

Claudia de Rodrigez pisze...

Pędzę do księgarni ;D

Madzi Aczek pisze...

Przeczytam w wolnej chwili. Lubię tego rodzaju książki.