poniedziałek, 20 listopada 2017

Nowa perspektywa. Pochodzenie życia, świadomości i Wszechświata - Sean Carroll

Email Edytuj post

Nowa perspektywa. Pochodzenie życia, świadomości i Wszechświata - Sean Carroll


Nowa perspektywa. Pochodzenie życia, świadomości i Wszechświata - Sean Carroll

Tytuł: Nowa perspektywa. Pochodzenie życia, świadomości i Wszechświata
Autor: Sean Carroll
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 22 czerwca 2017
Liczba stron: 576


„Nowa perspektywa. Pochodzenie życia, świadomości i Wszechświata” ukazuje dobitnie, że nasz Wszechświat jest ogromny. Sean Carroll w ciekawy i przystępny sposób przekazuje czytelnikom, że czternaście miliardów lat po Wielkim Wybuchu przestrzeń została zapełniona bilionami galaktyk, z których każda zawiera około biliona gwiazd. Czy mała drobinka, jaką jest człowiek, może mieć jakikolwiek wpływ na ten przerażający ogrom Wszechświata?

Sean Carroll stara się wyjaśnić czytelnikowi fenomen powstania Wszechświata oraz odpowiada na wiele pytań typowo egzystencjalnych. Podczas lektury poznamy historię Wszechświata oraz jego naturę. Autor wyjaśnia jakie miejsce zajmujemy w tym ogromnym bezmiarze rządzonym przez bezosobowe, obmierzłe prawa. Książka została napisana ciekawie, realistycznie i niezwykle rzeczowo. Zjawiska związane z kosmologią potrafią być często nużące, jednak nie tym razem. Autor w niesztampowy sposób podszedł do tematu i dzięki lekkiemu pióru potrafi zaciekawić czytelnika. Całość została napisana językiem naukowym, lecz przystępnym, dzięki czemu lekturę czyta się z dużą przyjemnością. Po zakończeniu lektury zostałem wzbogacony o dużą dawkę wiedzy i nabrałem ochoty do dalszego zgłębiania tajemnic naszego Wszechświata.

„Nowa perspektywa. Pochodzenie życia, świadomości i Wszechświata” zaskakuje ogromem wartościowej treści, która potrafi naprawdę zaciekawić. Autor odwalił kawał dobrej roboty, oddając w ręce czytelników pozycję dopracowaną i wartościową. Sean Carroll stara się odpowiedzieć również na wiele fundamentalnych, filozoficznych pytań. Co tu robimy? Jaki jest sens naszego życia? Czym jest otaczający nas Świat? Odpowiedzi jednak nie są proste i oczywiste, lecz jak najbardziej warto je zadawać. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
3 komentarze
Almead Alrack pisze...

Ciekawa pozycja. Daje do myślenia.

Paula Jagoda pisze...

Interesująca seria, muszę się z nią zapoznać.

L.V.V. Sasha pisze...

Szukałem właśnie takiej książki. Dzięki!