czwartek, 16 listopada 2017

Tajemnica mirtowego pokoju - Wilkie Collins

Email Edytuj post

Tajemnica mirtowego pokoju - Wilkie Collins


Tajemnica mirtowego pokoju - Wilkie Collins

Tytuł: Tajemnica mirtowego pokoju
Autor: Wilkie Collins
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 19 lipca 2017
Liczba stron: 368


„Tajemnica mirtowego pokoju” jest pierwszym polskim wydaniem rewelacyjnej książki Wilkie Collinsa, jednego z najpoczytniejszych dziewiętnastowiecznych pisarzy. Autor stał się prawdziwym prekursorem powieści sensacyjnych oraz detektywistycznych, dlatego tym bardziej warto sięgnąć po tę publikację. Za sprawą wydawnictwa MG w ręce czytelników trafia ta niesztampowa książka, która poprzez piękne wydanie i barwne pióro potrafi zaintrygować od pierwszej do ostatniej strony.

Rodzina Trevertonów skrywa wiele sekretów. Jednym z nich jest zagadkowa postać lady Treverton oraz jej tajemnicza śmierć. Kobieta postanawia napisać list do swego męża i wyjawić mu w nim najgłębiej skrywaną tajemnicę, o której nie śmiała mu powiedzieć osobiście. Przed śmiercią zleca swej pokojówce Sarze napisanie listu, aby wyjaśnić w nim wiele niewygodnych sekretów. Jednak Sara Leeson ukrywa list w niezamieszkałej części dworu, w szufladzie stolika w Pokoju Mirtowym, aby nikt go tam nigdy nie odnalazł. Jednak tajemnica zawsze wychodzi na jaw...

Wilkie Collins spisał się rewelacyjnie i oddał w ręce czytelników książkę dopracowaną, sprawiającą ogromną frajdę z lektury. Podczas czytania napotkamy na liczne tajemnice, spiski i intrygi, sprawiające, że nie sposób się nudzić. Zagadka zostaje utrzymana do samego końca, dzięki czemu czytelnik jest trzymany w napięciu do ostatniej strony. Język autora jest barwny i bogaty, dialogi realistyczne, a wątki fabularne potrafią nie raz zaciekawić.

„Tajemnica Mirtowego Pokoju” napisana została pięknym dziewiętnastowiecznym językiem, dzięki czemu w jeszcze lepszy sposób możemy przenieść się w tamte odległe czasy. Jest to porywająca historia, umiejąca zachwycić czytelnika barwnymi opisami i świetnie skrojoną intrygą. Piękne wydanie tej pozycji jeszcze bardziej zachęca, aby po nią sięgnąć, sprawdzając się idealnie jako prezent lub perła naszego księgozbioru. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
2 komentarze
Happy Makane pisze...

Lubię tego rodzaju książki, więc chętnie przeczytam.

Ania Lenna pisze...

Dam jej szansę.