czwartek, 16 listopada 2017

Dakota - Michał Piedziewicz

Email Edytuj post

Dakota - Michał Piedziewicz


Dakota - Michał Piedziewicz

Tytuł: Dakota
Autor: Michał Piedziewicz
Cykl: Gdynia. Miasto cudów (tom 3)
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 30 czerwca 2017
Liczba stron: 336


„Dakota” jest to powieść autorstwa Michała Piedziewicza, będącą kontynuacją porywającego „Dżokera”, którego akcja dzieje się w Gdyni lat trzydziestych XX wieku oraz „Domina” opisującego wojenne i powojenne losy miasta, jak i jego mieszkańców. Książka potrafi zaciekawić czytelnika już od pierwszych stron i sprawić, że od razu zżyjemy się z bohaterami, a w szczególności z niebanalną dziewczyną Aśką.

Aśka żyje w latach osiemdziesiątych XX wieku, ma siedemnaście lat i całe życie przed sobą. Zakochuje się w o rok starszym gitarzyście i spędza swój wolny czas w gdyńskim Domu Kultury Kolejarz. W życiu dziewczyny uczestniczy również jej babcia oraz młodszy brat Marek. Bohaterów niespodziewanie zaskakuje wolność, kapitalizm, a wraz z nim dobrodziejstwa, jak również liczne przekleństwa. Nie zdają sobie jeszcze sprawy, że przyjdzie im żyć w świecie, gdzie najważniejszy stanie się „wyścig szczurów”, robienie kariery i pogoń za wszechwładnym pieniądzem.

Książkę czyta się dość lekko i szybko. Powinna przypaść do gustu miłośnikom powieści obyczajowych, lubiących opowieści o ludzkich losach i bohaterach z krwi i kości. Książka świetnie sprawdzi się dla młodzieży, aby mogli poznać nieco lepiej tamte minione czasy. Jest to opowieść o ówczesnych ludziach, ich problemach i ambicjach. Bohaterowie potrafią zaskarbić sobie sympatię czytelników, zaczynając od Aśki, babci Łucji czy Krzysztofa. Całość została napisana lekkim i barwnym językiem, sprawiając, że pochłania się ją niemal jednym tchem.

„Dakota” jest rewelacyjną historią o Gdyni oraz jej barwnych mieszkańcach, którzy muszą zmagać się częstokroć z trudną, szarą rzeczywistością. Michał Piedziewicz dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat tamtego okresu historycznego i zmusza nas do wielu przemyśleń. Jest to książka jak najbardziej godna uwagi, umiejąca nie raz chwycić mocno za serce. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
5 komentarzy
Unknown pisze...

Chętnie przeczytam.

Unknown pisze...

Mam ochotę właśnie na taką książkę!:D

Unknown pisze...

skoro zachwalasz to czemu nie ;p

Unknown pisze...

Jak wpadnie mi w łapki to przeczytam.

Unknown pisze...

Musi być moja! ^^