sobota, 14 października 2017

Zagadki tolkienowskie - Andrew Murray

Email Edytuj post

Zagadki tolkienowskie - Andrew Murray


Zagadki tolkienowskie - Andrew Murray

Tytuł: Zagadki tolkienowskie
Autor: Andrew Murray
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2017
Liczba stron: 208


Zagadki tolkienowskie” jest nietuzinkową pozycją, która traktuje o wykreowanym przez Tolkiena świecie. W niniejszej pozycji znajdziemy informacje o kultowym cyklu „Władca Pierścieni”, jak i innych książkach słynnego autora fantasy. Dzięki tej książce powrócimy, choć na moment do magicznej krainy, gdzie sługi ciemności stają w szranki z heroicznymi i dzielnymi bohaterami. Andrew Murray postanowił podejść do twórczości Tolkiena w nieco inny sposób i zaproponować czytelnikowi formę zabawy połączoną z przypomnieniem sobie wiedzy ze świata Śródziemia.

Fantastyczne uniwersum stworzone przez J.R.R. Tolkiena od wielu już lat zachwyca kolejne rzesze czytelników. Ogrom świata przedstawionego zapiera dech w piersi i stawia przed czytelnikiem ogromne wyzwanie, czy uda mu się poznać całą jego głębię. Andrew Murray postanowił to sprawdzić i zadał czytelnikom 1200 pytań oraz przygotował odpowiedzi dotyczące twórczości i biografii J.R.R. Tolkiena. Dzięki niniejszej książce będziemy mogli poszerzyć naszą wiedzę z bajecznego świata Hobbita, Władcy Pierścieni i Silmarillionu.

Książka jest niesztampową nowością, która powinna przypaść do gustu prawdziwym fanom i miłośnikom tolkienowskiego uniwersum. Można traktować ją jak swoistą grę dla fanów Śródziemia, po uprzednim ustaleniu reguł gry. Pozycja ta sprawdzi się świetnie również jako przypomnienie licznych faktów dotyczących świata i twórczości Tolkiena. Książka jest ciekawą pozycją, którą można traktować jako uzupełnienie i repetytorium z książek J.R.R. Tolkiena.

„Zagadki tolkienowskie” łączą w sobie epickie opisy bitew, barwnych bohaterów i sporo wcześniej mi nieznanych ciekawostek rodem ze Śródziemia. Autor stawia w tej książce na zabawę i interakcję z czytelnikiem, który jest oddanym fanem twórczości Tolkiena. Ja się do nich zaliczam, więc bawiłem się przednio podczas lektury tej książki. Książka zachowuje klimat magii i niezwykłości, potrafiąc zabrać czytelnika w pasjonującą podróż pełną niebezpieczeństw. Jedyne co mi pozostało to polecić ją każdemu wiernemu fanowi Bilba i Gandalfa, aby mogli sprawdzić swoją wiedzę o przygodach swoich ulubionych bohaterów. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
4 komentarze
Unknown pisze...

warta przeczytania... dla fanów :)

Unknown pisze...

zachęca :D

Unknown pisze...

Bardzo chętnie przeczytam.

Sylwia W. pisze...

Na pewno kiedyś po nią sięgnę.