niedziela, 15 października 2017

Skorumpowani - Don Winslow

Email Edytuj post

Skorumpowani - Don Winslow


Skorumpowani - Don Winslow

Tytuł: Skorumpowani
Autor: Don Winslow
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 27 września 2017
Liczba stron: 592


„Skorumpowani” autorstwa Dona Winslowa po raz kolejny zabiera nas w głąb krwawych morderstw i zawiłych śledztw. Autor, zabierając nas w meandry powieści sprawia, że fani mrocznych kryminałów i thrillerów powinni poczuć się jak najbardziej usatysfakcjonowani. Lektura jest emocjonująca, umiejąca mocno zaciekawić, czyta się ją szybko i przyjemnie. Don Winslow wyrobił sobie już dużą renomę na rynku i moim zdaniem całkiem zasłużenie. Niniejsza pozycja jest tego jak najlepszym dowodem.

Denny Malone jest z pozoru wzorowym gliną z Manhattanu, sierżantem policji oraz dowódcą grupy Da Force. Jego zadaniem jest zwalczanie gangów, które trudnią się handlem narkotykami oraz bronią. Malone widział wiele i również bardzo wiele przeżył. Jednak mało kto wie, że Denny Malone jest złodziejem, który dopuścił się kradzieży kilku milionów dolarów w narkotykach i gotówce. Denny stara się jakoś z tego wyplątać, jednak, gdy się raz wpadło w takie bagno już trudno się z niego wydostać. Denny Malone ma wiele do stracenia, ukochaną kobietę, rodzinę i reputację, a pętla wokół jego szyi zaczyna się zaciskać coraz bardziej...

Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron i sprawiła, że nie mogłem się oderwać od lektury. Przemoc, szybkie akcje i krwawe zbrodnie są codziennością żyjących na Manhattanie policjantów. Don Winslow w przenikliwy sposób podszedł do tematu i oddał w ręce czytelników książkę realistyczną i wartą poznania. Jest to rasowy miejski realizm, umiejący wciągnąć czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Liczne dylematy moralne, niebezpieczni przestępcy i niespodziewane zwroty akcji są sporymi plusami tej pozycji. Z pewnością sięgnę jeszcze po książki spod pióra Dona Winslowa, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto.

„Skorumpowani” jest książką, która nie zawiodła mnie i dostałem to, do czego autor zdążył przyzwyczaić już swoich czytelników. Powieść przeznaczona jest dla miłośników thrillerów oraz kryminałów, którzy powinni poczuć się w pełni usatysfakcjonowani. Podczas czytania nie nudziłem się ani przez moment, a postać Denny'ego Malonea jak najbardziej przypadła mi do gustu. Czytałem o jego dalszych losach z nieukrywaną ciekawością. Ciekawie opisana historia odwołująca się do skorumpowanej policji potrafi zaintrygować i sprawić, że spędzimy przyjemny czas z książką. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
4 komentarze
Zakrecona pisze...

warta poznania

Claudia de Rodrigez pisze...

Wydanie zachęca.

Leluch Poleluch pisze...

Super książka, wciąga do samego końca:).

Lejko Buuka pisze...

Może wkrótce po nią sięgnę.