środa, 11 października 2017

Encyklopedia Śródziemia - Robert Foster

Email Edytuj post

Encyklopedia Śródziemia - Robert Foster


Encyklopedia Śródziemia - Robert Foster

Tytuł: Encyklopedia Śródziemia
Autor: Robert Foster
Wydawnictwo: Amber
Seria: Dzieła Tolkienowskie
Data wydania: 2017
Liczba stron: 512


Encyklopedia Śródziemia” jest pozycją wręcz obowiązkową dla miłośników twórczości Tolkiena. Wielu czytelników zagłębiających się w świat Śródziemia nie raz czuło się zagubionych w bogatym nazewnictwie postaci oraz miejsc. Z pomocą fanom przychodzi niniejsza książka, która w jednym miejscu zbiera wszelakie nazwy i pojęcia z tego przebogatego uniwersum. J.R.R. Tolkien stworzył dzieło tak obszerne i różnorodne, że poznanie go całego zajmuje bardzo wiele czasu i samozaparcia. Robert Foster, wieloletni badacz twórczości Tolkiena, w pełnym i przejrzystym przewodniku zawarł kilkaset uporządkowanych alfabetycznie haseł, które pomogą w lepszy sposób usystematyzować sobie tolkienowską mitologię.

Śródziemie jest mitologicznym światem, zawierającym zamierzchłą historię, różnorodne rasy, języki i o wiele więcej. J.R.R. Tolkien stworzył mitologię Śródziemia, która stała się uwielbiana przez setki czytelników na całym świecie. Tolkien tworzył świat Śródziemia niemal przez całe swoje życie, rozbudowując go do niebotycznych rozmiarów. Wielu autorów zajęło się badaniem stworzonego przez niego świata, jednym z tych badaczy jest właśnie Robert Foster ze swoją „Encyklopedia Śródziemia".

Książka przypadła mi do gustu i sprawiła, że dowiedziałem się sporo nowych i ciekawych rzeczy o Śródziemiu. Autor w przystępny i rzetelny sposób uszeregował wiele istotnych haseł, które pomogą czytelnikom nie zagubić się podczas lektury tolkienowskich książek. W niniejszej nowości znajdziemy choćby chronologię wydarzeń Śródziemia czy tablice genealogiczne, które pozwolą nam nie zagubić się wśród wielu różnych rodów i rozmaitych postaci. Całość została napisana lekkim i przystępnym językiem, stając się pozycją obowiązkowa podczas wyprawy do magicznego i fantastycznego świata wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena.

„Encyklopedia Śródziemia” miło mnie zaskoczyła, ułatwiając zrozumienie wielu, czasami zawiłych zagadnień. Od teraz bogactwo Amanu i Śródziemia nie będzie miało przed nami żadnych tajemnic. Jest to pozycja dla miłośników fantastyki, mitologii, jak i twórczości samego Tolkiena. Robert Foster zawarł w niniejszej książce informacje o rasach, datach, miejscach, nazwach geograficznych i o wiele więcej. Zachęcam do zapoznania się z tą encyklopedią Śródziemia. Warto.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
6 komentarzy
Zaczytana Zośka pisze...

Książka dla mnie. Uwielbiam Tolkiena, muszę ja mieć!:)

Madzi Aczek pisze...

Sięgnę przy okazji, tak z ciekawości ;p

Annetta Zygiel pisze...

Boska okładka ^^.

Zakrecona pisze...

Właśnie czegoś takiego szukałam. Pędzę do księgarni.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Brzmi zachęcająco.

Ciacho pisze...

Bardzo dobra i przydatna książka. Sam nabyłem i ostatnio recenzowałem. Naprawdę warto, potwierdzam.