niedziela, 15 października 2017

Lifeblood. Krew Życia - Gena Showalter

Email Edytuj post

Lifeblood. Krew Życia - Gena ShowalterTytuł: Lifeblood. Krew Życia
Autor: Gena Showalter
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 6 września 2017
Liczba stron: 432


„Lifeblood. Krew Życia” jest drugim tomem opowiadającym brawurowe przygody Tenley, autorstwa Geny Showalter. Jest to emocjonująca historia osadzona w niebezpiecznym świecie, rządzonym bezdusznymi i niesprawiedliwymi prawami. Intrygi i knowania potrafią nie raz zaskoczyć, a nastrój niepewności towarzyszy nam przez cały czas trwania lektury. Niewiadome i liczne tropy sprawiają, że trudno odgadnąć, któż może być prawdziwym przyjacielem, a kto wrogiem. Jest to książka młodzieżowa okraszona motywami sensacyjnymi, sprawiając, że czyta się ją bardzo szybko.

Tenley przyszło żyć w niebezpiecznym i bezdusznym świecie, który rządzony jest przez stronnictwa Trojki oraz Miriady. Ludzie żyjący w tym świcie muszą się zdecydować, do którego stronnictwa zdecydują się przyłączyć po śmierci. Tenley wybiera Trojkę, czym zapoczątkowuje szereg tragicznych w skutkach wydarzeń. Dziewczyna wyrusza na pierwszą niebezpieczną misję, jednak, aby, wykonać zadanie będzie musiała zniszczyć człowieka, który może ją uratować. Czy będzie do tego zdolna, które stronnictwo będzie panować nad światem?

Tenley po raz kolejny potrafi zaciekawić swoimi losami, dzięki temu czytelnik nie znajdzie miejsca na ani chwilę nudy. Całość czyta się szybko i przyjemnie, a wątki bohaterów potrafią przyciągnąć na dłuższy czas do lektury. Podczas czytania polubiłem Tenley i Killiana, śledząc z zapartym tchem ich dalsze losy. Gena Showalter po raz kolejny spisała się świetnie i oddała w ręce czytelników pozycję dopracowaną, którą czyta się z przyjemnością.

„Lifeblood. Krew Życia” jest pozycją obowiązkową dla miłośników „Firstlife. Pierwsze życie” oraz pozostałych książek autorki. Jest to bardzo udana kontynuacja, dostarczająca sporo frajdy z lektury. Akcja mknie w szybkim tempie, a zakończenie potrafi zaskoczyć. Wątki fabularne trzymają w napięciu zachęcając do sięgnięcia po kolejny tom przygód Tenley, Killiana i reszty. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
Anne Heronton pisze...

Jestem nią jak najbardziej zainteresowana, przeczytam :).

Cresto Mix pisze...

Zapowiada się ciekawie.

Unknown pisze...

Przeczytam jak wpadnie mi w ręce.

Unknown pisze...

Interesująca okładka.

Unknown pisze...

Pierwszy tom był super już nie mogę się doczekać jak dorwę ten tom w swoje łapki ;p.