wtorek, 10 października 2017

Legendy zamków świętokrzyskich - Bartłomiej Grzegorz Sala

Email Edytuj post

Legendy zamków świętokrzyskich - Bartłomiej Grzegorz Sala


Legendy zamków świętokrzyskich - Bartłomiej Grzegorz Sala

Tytuł: Legendy zamków świętokrzyskich
Autor: Bartłomiej Grzegorz Sala
Seria: Legendarz
Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 2017
Liczba stron: 144


„Legendy zamków świętokrzyskich” jest kolejną rewelacyjną książką z serii „Legendarz” autorstwa Bartłomieja Grzegorza Sali. Niniejsza pozycja przenosi nas do magicznej ziemi świętokrzyskiej, która skrywa sporo tajemnic. Podczas lektury poznamy liczne sekrety Gór Świętokrzyskich oraz otaczających je pogórz i przedgórz. Autor opisał wiele ciekawych historii, chociażby o zamku w Szydłowcu, Opocznie czy Chęcinach. Bartłomiej Grzegorz Sala przedstawia w porywający sposób historię związaną z każdym zamkiem oraz związane z nim legendy i podania.

Podczas lektury poznamy dwadzieścia cztery twierdze, które posiadają swe mroczne i posępne legendy. Autor snuje opowieści z nimi związane niezwykle ciekawie, wciągając czytelnika w ten malowniczy i fascynujący region. Przeczytamy o posępnych duchach, diabłach czy zjawach oraz pięknych księżniczkach i dzielnych rycerzach. Książka jest pięknie ilustrowana, czym dodatkowo wciąga w ten fantastyczny i niesamowity świat, a piękny i bogaty język sprawia dodatkowo, że publikacja jest jeszcze ciekawsza.

Książka jak najbardziej przypadła mi do gustu i sprawiła, że spędziłem z nią miło czas. Sala zawarł w tej publikacji wiele ciekawostek, które bawią i uczą zarazem. Przeczytamy o burzliwych losach wielu zamków, od czasów najdawniejszych po czasy współczesne. Autor dzieli się z czytelnikami również swymi przemyśleniami i komentarzami, czyniąc to w sposób lekki i barwny. Regionalne opowieści przeplatają się z informacjami historycznymi, ukazując, jak duży ogrom pracy musiał włożyć autor, aby ta książka powstała. Z pewnością sięgnę jeszcze po publikacje tego typu, gdyż są godne uwagi i poświęconego im czasu.

„Legendy zamków świętokrzyskich” pozwala przeczytać czasami trudno dostępne opowieści i poznać z nieco innej strony ziemię świętokrzyską. Autor oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną, po którą sięga się z nie małą przyjemnością. Wydawnictwo Bosz również zasługuje na duży plus, że podejmuje się wydawania tak niesztampowych i ciekawych książek. Jest to pozycja warta poznania, w szczególności dla miłośników historii oraz legend. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bosz:

Wydawnictwo Bosz
4 komentarze
Unknown pisze...

Ciekawa pozycja :).

Unknown pisze...

chętnie przeczytam. Coś dla mnie!:D

Yuri Ossaka pisze...

sięgnę w wolnym czasie

Cresto Mix pisze...

Mnie książka oczarowała ogromnie. Plus za cudowne ilustracje.