poniedziałek, 18 września 2017

Wycie w ciemności. Wilki i wilkołaki Europy - Bartłomiej Grzegorz Sala

Email Edytuj post

Wycie w ciemności. Wilki i wilkołaki Europy - Bartłomiej Grzegorz Sala


Wycie w ciemności. Wilki i wilkołaki Europy - Bartłomiej Grzegorz Sala

Tytuł: Wycie w ciemności. Wilki i wilkołaki Europy
Autor: Bartłomiej Grzegorz Sala
Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: kwiecień 2017
Liczba stron: 300


„Wycie w ciemności. Wilki i wilkołaki Europy” jest książką autorstwa historyka i etnologa, Bartłomieja Grzegorza Sali. Autor przedstawia wiele mitów i legend opisujących te krwiożercze stworzenia z wilczego i wilkołaczego rodu. Dzięki lekturze tej książki poznamy historię wilkołaka na przestrzeni wieków i o wiele więcej. Sala przedstawia czytelnikom odniesienia historyczne, jak i kulturowe, opisując również szczegółowo tła przedstawianych opowieści. Książka jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o najstraszliwszych wilkach i wilkołakach Europy.

Książka jest wciągającym kompendium wiedzy na temat wilków i wilkołaków. Wiele ludów na całym świecie posiada mity i legendy z nimi związane. Autor przytacza bardzo wiele z nich, dzieląc się z czytelnikami swoją obszerną wiedzą. Wiele sag, podań, czy nawet romansów opisuje te brutalne stworzenia, które stały się inspiracją dla wielu artystów, pisarzy oraz reżyserów. Autor opisuje ludzkie fascynacje tymi krwiożerczymi stworzeniami oraz legendy, które były znane już w starożytności. Książka została opisana barwnym i ciekawym językiem, dzięki czemu ta publikacja staje się jeszcze ciekawsza.

Wilki i wilkołaki znane były już od dawien dawna, w starożytnej Grecji opisywano już pojęcie wilkołaka, a Rzymianie wierzyli, że wilczyca kapitolińska wykarmiła Romulusa i Remusa. Ciekawym przykładem jest również przypadek wilkołaka, który terroryzował ludność osiemnastowiecznej Francji, stając się inspiracją dla powstania filmu „Braterstwo wilków". Autor podaje również o wiele więcej mitów oraz legend opisujących to tajemnicze i mroczne zjawisko. Wiele z tych niesamowitych opowieści zostało dokładnie udokumentowanych, sprawiając, że nie zawsze można je racjonalnie wytłumaczyć.

„Wycie w ciemności. Wilki i wilkołaki Europy” przypadła mi do gustu i sprawiła, że spędziłem miło czas z tą książką. W niniejszej pozycji przeczytamy o tym, jak dochodziło do przemiany w wilkołaka oraz o tym, jak można było go zabić. W książce znajdziemy również klimatyczne ilustracje, które dodają całości niepowtarzalnego klimatu. Jest to pozycja jak najbardziej warta uwagi, w szczególności dla fanów powieści grozy oraz książek historycznych. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bosz:
Wydawnictwo Bosz
5 komentarzy
Unknown pisze...

Muszę ją zdobyć :)

Unknown pisze...

chętnie sięgnę

Unknown pisze...

Jak najbardziej dla mnie!

Unknown pisze...

W sam raz dla miłośników bestiariuszy;D.

Unknown pisze...

Zwięźle i ciekawie napisana. Warta poznania.