poniedziałek, 18 września 2017

W górach przeklętych. Wampiry Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów - Bartłomiej Grzegorz Sala

Email Edytuj post

W górach przeklętych. Wampiry Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów - Bartłomiej Grzegorz Sala


W górach przeklętych. Wampiry Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów - Bartłomiej Grzegorz Sala

Tytuł: W górach przeklętych. Wampiry Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów
Autor: Bartłomiej Grzegorz Sala
Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 2016
Liczba stron: 260


„W górach przeklętych. Wampiry Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów” jest arcyciekawą książką autorstwa Bartłomieja Sali. Zagłębiając się w gąszcz tej porywającej lektury, odnajdziemy dwadzieścia osiem rozdziałów, a każdy poświęcony innemu wampirowi. Przeczytamy choćby o hrabi Draculi czy wielu innych mniej lub bardziej znanych krwiopijcach. Jest to książka bogata w wiedzę oraz wiele cennych i ciekawych informacji. Pozycja ta powinna spodobać się miłośnikom tych mrocznych bytów, które potrafią zaciekawić swą niezgłębioną historią.

Jak powszechnie wiadomo, wampir jest trupem, który nocą dręczy żywych, odżywiając się ich krwią. Ten demoniczny byt od dawien dawna był opisywany w przekazach historycznych, zmieniając się z biegiem czasu w ludzkich wyobrażeniach. Wielu dawnych uczonych i badaczy wampiryzmu spisało wiele prac opisujących te mroczne i odstręczające istoty. Autor skrzętnie przytacza wiele dawnych podań i teksów, pomagając tym samym w lepszym stopniu zrozumieć istotę wampiryzmu. Liczne legendy oraz podania opowiadają o tych krwiożerczych kreaturach, które stały się kochane i ubóstwiane przez literaturę piękną, jak i popkulturę.

Bartłomiej Sala w swej książce szczegółowo opisuje te krwiożercze monstra w sposób drobiazgowy i skrupulatny. Niniejsza pozycja w sposób niemal wyczerpujący zgłębia temat, sprawiając, że jest to książka jak najbardziej warta poznania. W środku znajdziemy wiele informacji, jak choćby o wampirach z terenów Sudetów, Karpat, Alp czy Rudaw. Autor posługuje się przystępnym językiem, który w prosty sposób pozwala zagłębić się w opisywany temat. Liczne legendy ludowe, dawne dokumenty i podania dostarczają sporej dawki wiedzy o tych stworzeniach nocy. Wampir z biegiem lat nieco się zmienił, w dużej mierze dzięki szeroko pojętej popkulturze. Dawny wompierz przeistoczył się w przystojnego i romantycznego wampira, który z pierwowzorem ma niewiele wspólnego. Dlatego, jeżeli drogi Czytelniku chcesz dowiedzieć się o historii i ewolucji wampirów, koniecznie sięgnij po tę książkę.

„W górach przeklętych. Wampiry Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów” jest publikacją obszerną, w wyczerpujący sposób traktującą o wampirach i innych pokrewnych im stworach. Książka powinna przypaść do gustu miłośnikom historii oraz fantastyki, jest pracą naukową w pełni zgłębiającą ten ciekawy temat, omawiając liczne legendy oraz nawiązania historyczne. Dzięki tej publikacji w szybki i systematyczny sposób przeczytamy o postaci wampira oraz o tym, jak zmieniał się na przestrzeni dziejów. Jak najbardziej warto.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bosz:
Wydawnictwo Bosz
6 komentarzy
Unknown pisze...

Super książka.

Unknown pisze...

z ciekawości przeczytam

Unknown pisze...

Zapowiada się ciekawie.

Unknown pisze...

Może być ciekawa z pewnością się na nią połaszczę :]

Unknown pisze...

Jak znajdę chwilę czasu sięgnę po tę książkę.

Unknown pisze...

okładka ogromnie mi się spodobała!