czwartek, 14 września 2017

Mroczna przepowiednia - Rick Riordan

Email Edytuj post

Mroczna przepowiednia - Rick Riordan


Mroczna przepowiednia - Rick Riordan

Tytuł: Mroczna przepowiednia
Autor: Rick Riordan
Cykl: Apollo i Boskie Próby (tom 2)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 10 maja 2017
Liczba stron: 416


„Mroczna przepowiednia” jest drugim tomem z serii „Apollo i Boskie Próby” autorstwa Ricka Riordana. Kontynuacja od pierwszych stron zaciekawia i zabiera nas w świat potężnych bogów. Akcja szybko się rozkręca, język jest lekki i barwny, ułatwiający błyskawiczne pochłanianie lektury. Przygody młodego Apolla, potrafią zaciekawić i sprawić, że w mig się z nim utożsamimy. Pomimo wielu książek Rick Riordan nadal potrafi zaciekawić czytelnika swoimi niebanalnymi pomysłami, co świadczy o jego niemałej pomysłowości.

Apollo zostaje strącony z Olimpu przez swego ojca Zeusa. Jednak na Ziemi nie jest pięknym i silnym bogiem, lecz słabeuszem z cerą trądzikową. Jedyną szansą dla młodego Apolla, który na Ziemi nazywa się Lester jest odnalezienie zapomnianych wyroczni. Jednak chłopak nie posiada boskich mocy i będzie mu niezwykle ciężko dokonać tego karkołomnego wyczynu. Lester wyrusza w niebezpieczną podróż przez Amerykę Północną, aby odzyskać swoje stracone przed laty dziedzictwo.

Książka prezentuje się całkiem udanie i nie nudziłem się ani przez moment podczas lektury. Postacie Lestera i innych bohaterów potrafią zaciekawić, a trafny humor dodatkowo sprawia, że lektura jest prawdziwą przyjemnością. Jest to rasowa książka młodzieżowa, potrafiąca dostarczyć miło spędzonego czasu z lekturą. Mitologia znów została w perfekcyjny sposób połączona ze światem współczesnym, dając mieszankę iście wybuchową. Rick Riordan po raz kolejny spisał się na medal i oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną i arcyciekawą.

„Mroczna przepowiednia” powinna przypaść do gustu fanom twórczości Ricka Riordana, jak i miłośnikom szeroko pojętej fantastyki. Autor ukazuje mitologię z zupełnie innej strony i przedstawia ją w przystępny i ciekawy sposób. Przygód jest wiele, emocje zmieniają się jak w kalejdoskopie, a bohaterowie są barwni i ciekawi. Warto sięgnąć po tę książkę i zanurzyć się w świat potężnych i nieśmiertelnych bogów. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
6 komentarzy
Ricardo Allba pisze...

Bardzo chętnie po nią sięgnę:).

Allek Gonrovi pisze...

Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

L.V.V. Sasha pisze...

W wolnej chwili pewnie przeczytam.

Ania Lenna pisze...

Zaciekawiłeś mnie ;]!

Happy Makane pisze...

Okładka przepiękna, mega fantastyczna :D

Blue Carmen pisze...

Kiedyś chciałam po Riordana sięgnąć, kiedy jeszcze bardziej siedziałam w literaturze kierowanej do młodzieży. Wyrosło się z targetu i wiem, że teraz młodzieżówki po prostu na jakimś etapie mnie zawiodą, więc odpuszczam.