środa, 20 września 2017

Szamańskie tango - Aneta Jadowska

Email Edytuj post

Szamańskie tango - Aneta Jadowska


Szamańskie tango - Aneta Jadowska

Tytuł: Szamańskie tango
Autor: Aneta Jadowska
Cykl: Cykl Szamański (tom 2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 13 września 2017
Liczba stron: 392


„Szamańskie tango” jest drugim tomem z cyklu „Cykl Szamański” autorstwa Anety Jadowskiej. Powracamy znów do świata Thornu, aby poznać kolejne niebezpieczne losy Witkaca. Autorka po raz kolejny zaskakuje nas nowymi pomysłami, dzięki czemu czytelnik nie ma miejsca na ani chwilę nudy. Witkacy ma coraz więcej kłopotów na głowie, w pracy ma dosłowny młyn, a na dodatek córka pakuje się w nie lada kłopoty. W poprzednim tomie mieliśmy lekkiego i nastrojowego bluesa, aby w tym tomie przejść do emocjonującego i szybkiego tanga. Książka Jadowskiej niczym magnes przyciągnie nas w mig do ostatniej strony.

Witkacy pracuje nad rozwikłaniem kolejnej przerażającej zbrodni. Rozwiązanie sprawy podwójnego morderstwa zdaje się bułką z masłem w porównaniu do uporania się z buntującą się nastolatką. Szaman nie ma wyboru i rusza w Tango, aby uporać się ze wszystkimi stojącymi na jego drodze problemami. Na dodatek w jego życiu miesza pewien Sęp, który staje się nieodzownym źródłem problemów i chaosu. Witkacy nie ma wielkiego wyboru, musi uporać się ze wszystkimi narastającymi przeciwnościami, bo w przeciwnym razie czeka go marny koniec...

Książkę czyta się szybko, dzięki mknącej akcji i barwnym bohaterom. Całość została okraszona trafnym humorem, sprawiając, że lektura jest jeszcze przyjemniejsza. Witkacy zostaje przygnieciony ogromem kłopotów, z których musi się jakoś wykaraskać. Książka napisana jest lekkim i barwnym językiem, wciągając czytelnika w niebezpieczny i magiczny świat. Całość okraszona jest magią i wieloma niezwykłościami, które potrafią dodatkowo przyciągnąć do czytania. Lekturę skończyłem w dość szybkim tempie i z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki spod pióra tej autorki.

„Szamańskie tango” posiada plastyczne opisy, zawrotną akcję i bohaterów z krwi i kości, sprawiając, że książka po prostu wciąga. Aneta Jadowska spisała się na medal i oddała w ręce czytelników książkę dopracowaną i budzącą napięcie od pierwszej do ostatniej strony. Z niecierpliwością oczekuje kolejnego tomu i Was również zachęcam, abyście zapoznali się z twórczością tej autorki. Warto.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Fabryka Słów:

Wydawnictwo Fabryka Słów
4 komentarze
Unknown pisze...

Z chęcią się z nią zapoznam :D.

Unknown pisze...

Warto po nią sięgnąć.

Unknown pisze...

Chyba się na nią połaszczę.

Unknown pisze...

Lubię takie klimaty.