czwartek, 31 sierpnia 2017

Skrzydła nocy - Robert Silverberg

Email Edytuj post

Skrzydła nocy - Robert Silverberg


Skrzydła nocy - Robert Silverberg

Tytuł: Skrzydła nocy
Autor: Robert Silverberg
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 26 maja 2017
Liczba stron: 302


Skrzydła nocy” jest piękną, nastrojową książką, która zabiera nas do magicznego świata, pełnego niesamowitości i zaskakujących bohaterów. Opisy są barwne i bogate, akcja szybka, a fabuła nie raz potrafi zaskoczyć. Świat odległej przyszłości pochłania czytelnika, sprawiając, że nie może oderwać się od lektury od pierwszej do ostatniej strony. Przyszłość ludzkości maluje się w ciemnych barwach, prowadząc nieuchronnie do upadku i degeneracji człowieka.

Daleka przyszłość ukazuje ciężkie życie ludzi na zdewastowanej i zrujnowanej Ziemi. Nasza planeta została ukazana za czterdzieści tysięcy lat i nie jest to przyjemny widok. Poznajemy losy starego człowieka, który pełni funkcję Stróża. Ma za zadanie obserwowanie nieba, w celu wykrycia potencjalnej inwazji obcych i wszczęcia zawczasu ostrzegawczego alarmu. Starzec zastanawia się jednak czy jego praca ma sens i czy faktycznie obcy zaatakują naszą planetę. Gdy inwazja nie następuje, Stróż przestaje wierzyć w to, że inwazja kiedykolwiek nastąpi.

Książki takie jak ta czyta się dosłownie jednym tchem. Posępna wizja przyszłości została ukazana wiernie i realistycznie, sprawiając, że czytelnik od razu emocjonuje się burzliwymi losami bohaterów. Arogancja człowieka doprowadza do globalnej katastrofy, karząc ludzkość za butę i chęć kontroli nad światem. Wizja stworzona przez autora niezwykle przypadła mi do gustu. Robert Silverberg spisał się na medal i stworzył różnorodny świat, przepełniony wieloma niepowtarzalnymi stworzeniami, jak choćby Odmieńcami czy Lataczami. Książka stawia wiele pytań, dając częstokroć niejednoznaczne odpowiedzi. Czy ludzkość ma szanse przetrwać? Kiedy przestaje się być człowiekiem? Na te, jak i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć ta niesztampowa książka.

„Skrzydła nocy” mile mnie zaskoczyła i sprawiła, że nabrałem większej ochoty na książki spod pióra tego autora. Główny bohater zaciekawił mnie i z zapartym tchem śledziłem jego kolejne losy. Nie nudziłem się ani przez moment lektury, głównie za sprawą ciekawego świata i bohaterów z krwi i kości. Silverberg posługuje się barwnym piórem, dzięki czemu czytanie to prawdziwa przyjemność. Okładka również została porządnie wykonana, przyciągając od razu wzrok czytelnika. Jest to pozycja ciekawa i jak najbardziej godna uwagi. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
6 komentarzy
Zakrecona pisze...

Rewelacyjna książka.

Unknown pisze...

Koniecznie musi być moja :)

Unknown pisze...

Z chęcią się z nią zapoznam.

Unknown pisze...

Boska okładka, muszę ją mieć!

Unknown pisze...

Zapowiada się niesamowita lektura.

Unknown pisze...

Przeczytam.