wtorek, 5 września 2017

Wrota obelisków - Nora K. Jemisin

Email Edytuj post

Wrota obelisków - Nora K. Jemisin


Wrota obelisków - Nora K. Jemisin

Tytuł: Wrota obelisków
Autor: Nora K. Jemisin
Cykl: Pęknięta Ziemia (tom 2)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 14 czerwca 2017
Liczba stron: 432


„Wrota obelisków” jest książką autorstwa Nory K. Jemisin. Pisarka oddała w ręce czytelników pozycję emocjonującą i naszpikowaną po same brzegi ciekawymi wątkami fabularnymi. Autorka stworzyła książkę bogatą, wieloznaczną, którą czyta się z zapartym tchem. W drugim tomie Nora K. Jemisin opisała świat jeszcze dokładniej, a fabuła potrafi nie raz wywołać ciarki na całym ciele. Jest to jeden z lepszych cykli, jaki ostatnio przyszło mi czytać.

Essun wraz z Nassun, rozwijają swoje potężne moce i zdobywają nowe umiejętności. Essun nie udało się odnaleźć swej ukochanej córki, a w odległej części świata Nassun (jej córka) coraz bardziej rośnie w siłę. Zdobywa moc, która może doprowadzić do zniszczenia całego świata. Alabaster składa Essun zaskakującą propozycję, która może zmienić raz na zawsze los Bezruchu. Czy świat czeka zagłada? Czy matka i córka wyjdą z tego cało?

Drugi tom podobał mi się równie mocno co pierwszy, sprawiając, że losy bohaterów emocjonują jeszcze mocniej. Prawa rządzące światem są dość skomplikowane i pokazują, jak wiele czasu autorka musiała spędzić nad ich kreowaniem. W książce nie ma jednoznacznego podziału na dobre i złe postaci, dzięki czemu czytanie sprawia jeszcze więcej przyjemności. Dramatyczna sytuacja świata na skraju upadku sprawia, że bohaterowie muszą myśleć w sposób niesztampowy, jeżeli chcą przeżyć. Potężna moc i odwieczne siły przyrody potrafią urzec, a jednocześnie również przerazić. Nora K. Jemisin ukazała również w ciekawy sposób aspekt przemijania, o czym czytałem z dużą ciekawością.

Wrota obelisków” jest lekturą jak najbardziej godną polecenia i poznania. Przesłanie książki można interpretować na wiele różnych sposobów, starając się wynieść z lektury jak najwięcej. Przygody głównych bohaterów emocjonują do samego końca, dzięki czemu nie znajdziemy miejsca na chwilę nudy. Poznamy również historie zapisane w skalnych obeliskach, czy liczne dowody istnienia pradawnych cywilizacji. Książka potrafi dostarczyć satysfakcji czytelniczej i pobudzić w dużym stopniu naszą ochotę na przeczytanie trzeciego tomu. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Unknown pisze...

Zapowiada się interesująca lektura :)

Unknown pisze...

Książka jak najbardziej dla mnie.

Sylwia W. pisze...

ciekawa pozycja

Unknown pisze...

Chętnie sięgnę.

Cresto Mix pisze...

Pierwszy tom był rewelacyjny :D.