poniedziałek, 17 lipca 2017

Ściana Burz - Ken Liu

Email Edytuj post

Ściana Burz - Ken Liu


Ściana Burz - Ken Liu

Tytuł: Ściana Burz
Autor: Ken Liu
Cykl: Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu (tom 2)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 12 kwietnia 2017
Liczba stron: 768


Ściana Burz” jest to kontynuacja wciągającej powieści „Królowie Dary” autorstwa Ken'a Liu. Cykl zabiera nas w mroczny i pełen niebezpieczeństw fantastyczny świat, gdzie śmierć czai się na każdym rogu. Autor opisuje upadek cywilizacji i drastyczną walkę jednostki o przetrwanie w zmieniającym się świecie. Książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony i pomimo sporej objętości czyta się ją dość szybko. Wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć, a bohaterowie z krwi i kości dodatkowo przyciągają do lektury. Jest to powieść, która wywołuje ciarki na całym ciele i nie pozwala się nudzić ani przez moment trwania lektury!

Cesarz Ragin, znany wcześniej jako Kuni Garu pragnie zapewnić swym poddanym bezpieczeństwo i pokój, jednak mroczne siły nadciągają nieubłaganie, przynosząc wraz z sobą śmierć i pożogę. Tajemnicza Ściana Burz owiana licznymi mitami i legendami skrywa ogromne zagrożenie, którego nie spodziewają się mieszkańcy Dary. Ogromna hekatomba nadciąga ze straszliwą mocą, mogąca unicestwić całe rasy, narody i cywilizacje. Horror przybiera na sile... Lyucu zmierzają w stronę Wysp, mając pod kontrolą przerażające skrzydlate monstra, budzące paniczny strach i atawistyczną grozę. Imperium ogarnia chaos i obmierzły strach, zagnieżdżając się w sercach mieszkańców Dary. Kuni musi stawić czoła nowym zagrożeniom, w przeciwnym razie świat, który zna, ulegnie nieuchronnej zagładzie...

Książka wciąga i nie pozwala się nudzić ani przez moment. Ken Liu w doskonały sposób prowadzi akcję i sprawia, że losy bohaterów emocjonują nas do samego końca. Postać Kuni daje się lubić i śledziłem jego poczynania z dużym zainteresowaniem. Akcji jest dość sporo, dialogi są ciekawe, a liczne spiski i intrygi trzymają w napięciu. Jest to wspaniała kontynuacja, która potrafi w doskonały sposób wciągnąć w cykl „Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu". Z pewnością sięgnę po kolejny tom, gdyż Ken Liu wzbudził u mnie ogromną ciekawość i ochotę na więcej.

„Ściana burz” jest udaną kontynuacją, która powinna przypaść do gustu miłośnikom pisarstwa autora oraz samej fantastyki. Ciekawie zbudowany świat, barwni, realistyczni bohaterowie i spora dawka humoru sprawiają, że podczas czytania po prostu nie można się nudzić. Liczne intrygi, spiski i knowania, krwawe walki oraz barwne pióro autora sprawiają, że lekturę zapamiętamy na długo po odłożeniu książki. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
7 komentarzy
Unknown pisze...

Chętnie przeczytam. :D

Unknown pisze...

Jak najbardziej moje klimaty.

Unknown pisze...

Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, ale najwyższa pora to zmienić ;p

Zakrecona pisze...

Super okładka!:)

Unknown pisze...

Mam ją już w planach po twojej recenzji.

Ciacho pisze...

Dla mnie tom 2 jednak momentami trochę zbyt obszerny, ale generalnie to jedyny minus i świetna kontynuacja. Mega czekam na tom 3, tylko nie prędko to niestety nastąpi.

DarkLight pisze...

Faktycznie tomisko jest opasłe, choć czytało mi się całkiem przyjemnie (również nie mogę się doczekać na tom trzeci).

"Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły."
Autor: Aleksander Kumor :)