poniedziałek, 17 lipca 2017

Grimm City. Bestie - Jakub Ćwiek

Email Edytuj post

Grimm City. Bestie - Jakub Ćwiek


Grimm City. Bestie - Jakub Ćwiek

Tytuł: Grimm City. Bestie
Autor: Jakub Ćwiek
Seria: Imaginatio [SQN]
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 10 maja 2017
Liczba stron: 368


Grimm City. Bestie” zabiera nas po raz kolejny do mrocznego świata pełnego przerażających zbrodni okraszonych szczyptą magii. Drugi tom „Grimm City” zapowiada się równie ciekawie, jak część pierwsza, wprowadzając nas jeszcze mocniej w klimat kryminału noir. Ćwiek doskonale oddal klimat brudnego miasta pełnego brutalności, podłości i przemocy. Inspektor Evans znów ma ręce pełne roboty, zbrodniarze grasują po ulicach miasta, a krwawe mordy plamią ulice szkarłatem. Evans dostaje do rozwikłania pewną, makabryczną sprawę, która potrafi zjeżyć włosy na całym ciele.

Drwal, tajemniczy zbrodniarz, brutalnie morduje kobiety, rąbiąc ich ciała siekierą na kawałki, wzbudzając przy tym panikę okolicznych mieszkańców. Seryjny morderca sieje w mieście postrach niczym nieuchwytny cień. Jakby tego było mało, Grimm City musi zmierzyć się również z kolejnym, poważnym problemem. Boss jednej z rodzin mafijnych umiera, powodując tym samym destabilizację i dysproporcję sił w całym mieście. Chaos i anarchia wiszą w powietrzu. Inspektor Evans znów będzie musiał wykazać się sporym sprytem i pomysłowością, aby ład i porządek mógł znów zagościć na ulicach Grimm City.

Drugi tom historii mającej miejsce w Grimm City przypadł mi do gustu i sprawił, że świetnie bawiłem się podczas czytania. Jest to kryminał, który trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić od pierwszej do ostatniej strony. Niesztampowe miasto w baśniowej krainie potrafi nie raz zaskoczyć czytelnika podczas lektury i sprawić, że nie będziemy się nudzić ani przez moment. Postać Evansa przypadła mi do gustu i czytałem o jego perypetiach z dużą ciekawością. Jakub Ćwiek zaserwował nam sporo intryg, przemocy i niepowtarzalny klimat, dzięki czemu czytanie kończy się w szybkim tempie.

„Grimm City. Bestie” ukazuje nasz świat w krzywym zwierciadle, wciągając czytelnika w mroczną, fantastyczną opowieść. Ćwiek zaserwował nam wojny gangów, skorumpowane władze okraszone baśniową otoczką. Powieść została szybko bestsellerem, jest porządnie napisana i powinna przypaść do gustu fanom fantastyki oraz kryminałów. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, który zabierze mnie po raz kolejny do mrocznego i magicznego świata Grimm City. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
4 komentarze
Unknown pisze...

z przyjemnością sięgnę, lubię książki Ćwieka.

Unknown pisze...

Może się skuszę. Zapowiada się fantastyczna lektura :).

Unknown pisze...

Musi być moja. Pierwszy tom był zarąbisty!

Unknown pisze...

Przeczytałam i polecam :D