poniedziałek, 10 lipca 2017

Czas pogardy - Andrzej Sapkowski

Email Edytuj post

Czas pogardy - Andrzej Sapkowski


Czas pogardy - Andrzej Sapkowski

Tytuł: Czas pogardy
Autor: Andrzej Sapkowski
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4)
Wydawnictwo: superNOWA
Data wydania: 28 października 2014
Liczba stron: 368


Czas pogardy” jest już czwartym tomem serii, który zabiera swoich czytelników głębiej w pełen niebezpieczeństw i spisków świat. Wiedźmin znów musi wykazać się siłą i sprytem, jeżeli chce przeżyć, a złe siły czają się w odległym mroku. Andrzej Sapkowski spisał się świetnie i oddał w ręce czytelników kolejną ciekawą historię o przygodach białowłosego pogromcy wszelakich potworów. Świat Ciri i wiedźmina zostaje ogarnięty pożogą wojny i nie wiadomo czy tym razem uda im się wyjść z tego cało...

Mroczny, pełen okrucieństwa czas zapowiadany przez Ithlinne niechybnie nastał, czas miecza, topora i pogardy. Geralt z Rivii musi mieć się ciągle na baczności, jeżeli nie chce, aby Ciri spotkał okrutny los. Spiski i intrygi polityczne zostały zakrojone na szeroką skalę, gdzie nie ma miejsca na litość i współczucie. Koniec końców wiedźmin nie był w stanie zapewnić Ciri bezpieczeństwa i ta przepada bez wieści. Yennefer wraz z Geraltem ruszają na desperackie poszukiwania, mając małe szanse na powodzenie. Nastał czas zdradzieckiej wojny, nastał czas pogardy!

Znów zostajemy wciągnięci w dobrze nam znany wiedźmiński świat. Akcja mknie w szybkim tempie, a humor jest ostry niczym wiedźmińskie ostrze. Wątki fabularne rozwijają się ciekawie, bohaterowie zaciekawiają swoimi losami, a napięcie trzyma czytelnika do samego końca. Powieść przypadła mi do gustu równie mocno co „Krew Elfów”, dlatego z pewnością nie omieszkam sięgnąć również po kolejny tom przygód Geralta z Rivii. Klimat świata został w pełni utrzymany i autor rozwinął w tej części wątki kilkorga nowych bohaterów, których już zdążyłem polubić. Jeszcze kilka tomów przede mną i mam nadzieję, że dostarczą mi one równie dużych emocji.

Książka jest niezwykle wszechstronna i ponadczasowa, umiejąca przykuć uwagę starszych, jak i nieco młodszych czytelników. Uniwersalność historii w połączeniu z trafnym humorem sytuacyjnym sprawia, że czytelnik świetnie się bawi podczas czytania. Bohaterowie z krwi i kości potrafią przyciągnąć uwagę, a postać Ciri stała się jedną z moich ulubionych. Andrzej Sapkowski stworzył ogromną i różnorodną sagę, która z biegiem lat przyciąga coraz to nowych czytelników. Autor potrafi jak nikt inny budować klimat magii i baśniowości, aby kolejne rzesze czytelników zachwycały się jego pisarstwem. Nie pozostało mi nic innego jak polecić ją każdemu miłośnikowi dobrej literatury i zabrać się za lekturę kolejnego tomu.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni conrad24.pl:

conrad24.pl
7 komentarzy
Unknown pisze...

Zapowiada się zacnie.

Unknown pisze...

Lubię historie fantasy :D

Unknown pisze...

Jak zachwalasz to się skuszę ;).

Unknown pisze...

Dopisałem już do swojej listy zakupowej.

Unknown pisze...

Zapowiada się nieźle lubię książki tego rodzaju.

Cresto Mix pisze...

Poprzednie tomy przypadły mi do gustu więc i po ten również sięgnę:D

Gerroor Ged pisze...

Uwielbiam takie klimaty, w przyszłości nie omieszkam przeczytać tego cyklu.