sobota, 1 lipca 2017

Klątwa Upiora Mgieł - Janny Wurts

Email Edytuj post

Klątwa Upiora Mgieł - Janny Wurts


Klątwa Upiora Mgieł - Janny Wurts

Tytuł: Klątwa Upiora Mgieł
Autor: Janny Wurts
Cykl: Wojny światła i cieni (tom 1.1)
Wydawnictwo: ISA
Data wydania: 7 marca 2006
Liczba stron: 640


„Klątwa Upiora Mgieł” to rasowe fantasy spod pióra Janny Wurts, które przeniesie nas w magiczny i pełen niezwykłości świat. Jest to książka pełna barwnych bohaterów, porywających tajemnic i epickich bitew. Powieść potrafi wciągnąć w swój świat, głównie za sprawą szybkiej akcji i niebanalnych zwrotów fabularnych. Historia przedstawiona przez autorkę opowiada o dwóch skłóconych braciach, których połączył okrutny los pełen nienawiści oraz pewna klątwa Upiora Mgieł...

Dwaj bracia Arithon, Mistrz Cieni, i Lysaer, Pan Światła, zostają postawieni przed ogromną próbą, która może doprowadzić świat na skraj upadku. Świat Athery spowija przepastna, wieczna mgła, niepodzielnie rządzona przez Upiora Mgieł. Bracia zostali wciągnięci brutalnie do walki przeciwko potężnej istocie, a magowie z Ligi Siedmiu zdają sobie sprawę, że zagrożenie jest o wiele potężniejsze, niż się z pozoru wydaje. Arithon i Lysaer będą musieli walczyć ze wszystkich sił o utrzymanie równowagi w świecie Athery, w razie ich niepowodzenia zginie bardzo wiele niewinnych istnień.

Książka napisana jest barwnym i ciekawym językiem, fabuła potrafi zaciekawić, w szczególności osoby lubiące fantastykę. Niektóre wątki są może trochę oklepane, co nie oznacza, że powieść nie jest ciekawa. Co to, to nie! Postacie zostały stworzone ciekawie i z pomysłem, zaskakując niejednokrotnie swoimi wyborami. Autorka opisała losy bohaterów z krwi i kości sprawiając, że ich losy na pewno nie będą nam obojętne. Historia, jak i świat zostały wykreowane barwnie, dzięki czemu lektura tej książki wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Janny Wurts zaciekawiła mnie swoim pisarstwem i sprawiła, że z dużą przyjemnością przeczytałem tę książkę. Nietuzinkowi bohaterowie, szybka akcja i zaskakujące zakończenie sprawiły, że świetnie się bawiłem podczas lektury.

„Klątwa Upiora Mgieł” jest książką zaskakującą pod wieloma względami, bohaterowie z krwi i kości, poczucie humoru oraz elementy grozy są mocnymi atutami tej pozycji. Nie znałem wcześniej twórczości autorki i pierwszy raz miałem kontakt z jej pisarstwem i nie żałuję. Jak najbardziej mogę polecić ją każdemu miłośnikowi fantastyki oraz osobom lubiącym barwnie stworzone i niesztampowe światy. Heroiczni bohaterowie dokonują wręcz karkołomnych czynów, stawiając czoła licznym przeciwnościom losu, magia jest prastara, a potwory przerażające. Czego chcieć więcej? Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Aurelus.pl:

Księgarnia Aurelus.pl
5 komentarzy
Unknown pisze...

Nie czytałem jeszcze nic tej autorki, ale chyba na tą książkę się skuszę :)

Zakrecona pisze...

Warta przeczytania.

Unknown pisze...

O! Muszę ją mieć!:D

Unknown pisze...

bardzo chętnie przeczytam.

Unknown pisze...

kto wie, może po nią sięgnę...