poniedziałek, 26 czerwca 2017

Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy - Anne-France Dautheville

Email Edytuj post

Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy - Anne-France Dautheville


Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy - Anne-France Dautheville

Tytuł: Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy
Autor: Anne-France Dautheville
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 16 marca 2017
Liczba stron: 148


„Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy” jest książką autorstwa Anne-France Dautheville, która potrafi wciągnąć w magiczny i zaskakujący świat roślin. Autorka na kartach niniejszej publikacji posługuje się obszerną wiedzą, którą obficie dzieli się z czytelnikami. Podczas lektury napotkamy na ponad dwieście faktów z życia roślin, dowiadując się sporo ciekawostek o korzeniach, liściach czy łodygach. Przewracając ostatnią stronę niniejszej publikacji, świat roślin nie będzie miał przed nami praktycznie żadnych tajemnic.

Autorka na kartach tej pozycji odkrywa magiczny i zaskakujący świat roślin, o którym większość z nas z pewnością nie miała pojęcia. Czy wiedzieliście, że kwiaty wydzwaniają godziny, porozumiewają się, wydając sygnały dźwiękowe pod ziemią, podobnie do tych, które wydają delfiny, a irys potrafi przestraszyć bizona? Ja nie wiedziałem. Lektura tej książki jest bardzo ciekawa i naszpikowana, aż po same brzegi ciekawostkami i pięknymi ilustracjami. Czytelnik pozna wiele faktów z życia roślin, które zostały opisane pięknym i barwnym językiem. Anne-France Dautheville w swojej książce zawarła również wiele odniesień do historii czy mitologii, co sprawiło, że lektura stała się dla mnie jeszcze bardziej wciągająca.

„Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy” przyciąga lekkością pióra i poczuciem humoru autorki. Całość została pięknie wydana, sprawiając, że książka świetnie prezentuje się na półce. Ogrom zawartej wiedzy w tej niepozornej książeczce potrafi z początku zaskoczyć, aby później wciągnąć w głąb fascynującego świata roślin. Wiele ludowych mądrości, które zostały zebrane w tej pozycji, odnosi się do roślin z pozoru nam znanych, choć skrywających i tak wiele zaskakujących tajemnic. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Literackiemu:

Wydawnictwo Literackie
6 komentarzy
Unknown pisze...

Zaciekawiłeś mnie, z przyjemnością przeczytam :D

Unknown pisze...

Muszę ją dorwać:)

Yuri Ossaka pisze...

Kusząca recenzja, kusząca...

Cresto Mix pisze...

Jak wpadnie mi w ręce chętnie przeczytam.

Anne Heronton pisze...

W sam raz dla miłośników roślin (takich jak ja :)

Unknown pisze...

Rewelacyjna pozycja, musi być moja!:}