poniedziałek, 26 czerwca 2017

Czerwone dziewczyny. Legenda rodu Akakuchibów - Kazuki Sakuraba

Email Edytuj post

Czerwone dziewczyny. Legenda rodu Akakuchibów - Kazuki Sakuraba


Czerwone dziewczyny. Legenda rodu Akakuchibów - Kazuki Sakuraba

Tytuł: Czerwone dziewczyny. Legenda rodu Akakuchibów
Autor: Kazuki Sakuraba
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 27 kwietnia 2017
Liczba stron: 416


„Czerwone dziewczyny” autorstwa Kazuki Sakuraby jest książką, która zabiera nas w emocjonującą podróż śladami heroicznych i odważnych kobiet. Jest to wielowątkowa saga, wciągająca czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Poznamy historie trzech niezwykłych kobiet Manyo, Kemaris oraz Toko. Autorka ukazuje losy trzech pokoleń rodziny Akakuchibów, pokazując barwnie życie w Japonii od 1945 roku po czasy współczesne. Historia zaserwowana nam przez autorkę potrafi zaciekawić, w szczególności, że w tle czai się sprawa brutalnego morderstwa.

Toko należy do rodziny Akakuchibów, jest jak najbardziej zwyczajna, w szczególności w porównaniu z innymi kobietami ze swego rodu. Pewnego dnia dowiaduje się od swojej babci, która jest na łożu śmierci wstrząsającą wiadomość. Okazało się, że jej babcia, Manyo przyznała się, że zabiła człowieka. Wnuczka postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się prawdy i odkryć, dlaczego doszło do tego wstrząsającego morderstwa. Cóż takiego odkryje Toko? Czy nowo odkryta wiedza odmieni raz na zawsze jej życie?

Książka potrafi zaciekawić w szczególności, jeżeli interesuje nas historia i kultura Kraju Kwitnącej Wiśni. Całość została napisana ciekawie i z pomysłem, wciągając w głąb tej niesztampowej lektury. Język autorki jest barwny i bogaty, sprawiający, że powieść czyta się całkiem szybko. Główne bohaterki potrafią zaintrygować swoimi losami, pokazując swoje mocne, jak i słabe strony. Wielobarwna kultura Japonii jest tu bardzo wyraziście ukazana, co jak najbardziej zasługuje na plus. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki spod pióra tej autorki, gdyż stwierdzam, że są jak najbardziej godne uwagi.

„Czerwone dziewczyny” jest powieścią, która przyciąga do lektury przede wszystkim ze względu na wyraziste i ciekawe postacie kobiece. Autorka dosadnie pokazuje wielkie różnice, które dzielą kobiety, dzięki czemu upływający nieubłaganie czas jest jeszcze bardziej dostrzegalny. Kazuki Sakuraba duży nacisk w swojej książce położyła również na przedstawienie dokonujących się w Japonii zmian społeczno-kulturowych, co jak najbardziej przypadło mi do gustu. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla fanów kultury japońskiej oraz powieści z barwnymi bohaterami i ciekawym tłem historycznym. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Literackiemu:

Wydawnictwo Literackie
3 komentarze
Unknown pisze...

fajna recenzja

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco.

Unknown pisze...

zdecydowanie dla mnie!