czwartek, 29 czerwca 2017

Czarna wdowa - Daniel Silva

Email Edytuj post

Czarna wdowa - Daniel Silva


Czarna wdowa - Daniel Silva

Tytuł: Czarna wdowa
Autor: Daniel Silva
Cykl: Gabriel Allon (tom 16)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 10 maja 2017
Liczba stron: 528


„Czarna wdowa” jest kolejnym już tomem autorstwa Daniela Silvy z serii „Gabriel Allon”, który został oddany w ręce czytelników. Po przeczytaniu pierwszych stron książka wciąga barwnym językiem i ciekawym pomysłem autora. Powieść jest lekka, a zarazem potrafi wciągnąć, co sprawiło, że przeczytałem ją w szybkim tempie. Książka miejscami jest zaskakująca, zabierając czytelnika w emocjonujący i ciekawy świat, sprawiając, że będziemy mieli ciarki na plecach. Jest to prawdziwa powieść szpiegowska, która zabiera nas w niebezpieczny świat zamachów terrorystycznych.

Saladyn, dowódca jednej z komórek ISIS zapowiada dokonanie kolejnego brutalnego zamachu terrorystycznego. Póki co nikomu nie udało się dociec, kim jest oraz namierzyć przebywania jego i jego ludzi. Do tego zadania zostaje wynajęty Gabriel Allon, agent, który od dłuższego czasu zajmuje się tropieniem organizacji terrorystycznych. Czy uda się mu namierzyć tajemniczego Saladyna oraz zapobiec kolejnym, krwawym zamachom?

Książka dzięki szybkiej akcji nie pozwala się nudzić i sprawia, że można przeczytać ją bardzo szybko. Autor w doskonały sposób ukazał funkcjonowanie dżihadu oraz pokazał, w jaki sposób działają jego fanatycy. Postać Gabriela Allona daje się lubić i przyciąga uwagę podczas lektury. Daniel Silva ciekawie przedstawia problemy związane z ogólnoświatowym bezpieczeństwem oraz pokazuje, jak naprawdę zachowują się rządy w walce z szerzącym się terroryzmem. Jest to idealna pozycja dla osób lubiących szukać w książkach drugiego dna.

„Czarna wdowa” zaciekawiła mnie i sprawiła, że z chęcią zagłębiłem się w mroczny świat organizacji terrorystycznych. Barwny i dosadny język sprawił, że zdarzenia opisane w książce dobitnie przemawiają do czytelnika, a bohaterowie zaskakują swoimi losami. Świat tajnych służb wywiadu, zakrojone na szeroką skalę śledztwa i wszechobecna intryga, sprawiają, że nie można się nudzić ani przez chwilę. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
4 komentarze
Unknown pisze...

może się skuszę. :D

Unknown pisze...

Mam na nią chrapkę;p!

Unknown pisze...

Pora w końcu się za nią zabrać.

Unknown pisze...

chętnie przeczytam