poniedziałek, 5 czerwca 2017

Ostatni bierze wszystko - Miroslav Žamboch

Email Edytuj post

Ostatni bierze wszystko - Miroslav Žamboch


Ostatni bierze wszystko - Miroslav Žamboch

Tytuł: Ostatni bierze wszystko
Autor: Miroslav Žamboch
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 24 marca 2017
Liczba stron: 374


Miroslav Žamboch zdążył przyzwyczaić swoich czytelników do wciągających książek, które przesycone są sporą dozą akcji i prastarej magii. Tak jest również i w tym przypadku. Powieść potrafi zaciekawić, za sprawą barwnych bohaterów z krwi i kości oraz niesztampowych zwrotów fabularnych. Autor potrafi przyciągnąć do lektury zaskakującymi pomysłami, których próżno szukać w książkach tego typu. Jest to naprawdę świetna pozycja, która potrafi nie raz wzbudzić mocniejsze bicie serca podczas czytania.

Stare prawo głosi, że na trzydzieści dni przed koronacją ogłasza się wolne łowy. Komu uda się zabić następcę tronu, ten może zająć jego miejsce. Starszemu synowi władcy nie udaje się przeżyć i ponosi śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Tekuard jest kolejnym synem króla, który musi walczyć o swoje życie. Młody książę staje się zwierzyną łowną, na którego polują doświadczeni zabójcy oraz magowie, parający się mrocznymi i pradawnymi sztukami magicznymi. Tekuard stara się przeżyć za wszelką cenę, jednak nie jest to prostą sprawą. Jego szanse przeżycia są niezwykle znikome...

Jest to kolejna książka spod pióra Miroslava Žambocha, którą czyta się niemal jednym tchem. Kraina przedstawiona na kartach książki została ciekawie przedstawiona, wciągając nas dogłębnie w tę krwawą i mroczną historię. Podczas lektury napotkamy na straszliwe, fantastyczne stwory, potężną magię, piękne kobiety oraz bezlitosnych zabójców. Całość czyta się niezwykle szybko, za sprawą ciekawych bohaterów oraz szybkiej akcji. Autor posiada bardzo oryginalny styl, który można polubić, albo nie. Ja jak najbardziej jestem usatysfakcjonowany lekturą tej książki i czekam na więcej.

Ostatni bierze wszystko” jest książką z pogranicza fantasy i sf, potrafiącą zaskoczyć różnorodnością przedstawionych pomysłów. Pozycja ta składa się z trzech części, które opowiadają losy różnych bohaterów. Autorowi ten zabieg powiódł się całkiem udanie i całość jak najbardziej przyjemnie się czyta. Lekki język, barwni bohaterowi i zaskakujące zakończenie sprawiają, że jest to książka godna polecenia.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
2 komentarze
Zaczytana Zośka pisze...

Książki Žambocha podobają mi się zawsze ;p

Lejko Buuka pisze...

Kto wie, może po nią sięgnę, zapowiada się ciekawie.