poniedziałek, 5 czerwca 2017

Zakazane życzenie - Jessica Khoury

Email Edytuj post

Zakazane życzenie - Jessica Khoury


Zakazane życzenie - Jessica Khoury

Tytuł: Zakazane życzenie
Autor: Jessica Khoury
Cykl: The Forbidden Wish (tom 1)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: marzec 2017
Liczba stron: 352


Baśnie tysiąca i jednej nocy od dawien dawna pobudzają wyobraźnię i przyciągają kolejne rzesze czytelników. Wiele lat temu zdesperowana i przebiegła Szeherezada miała zostać stracona przez okrutnego władcę. Kobieta, chcąc uniknąć tego strasznego losu, poczęła opowiadać swemu panu magiczne opowieści, aby ten odstąpił od wymierzenia srogiej kary. Podczas wielu długich nocy narodziły się tajemnicze opowieści, które potrafią po dziś dzień wzbudzić ciarki na plecach. Jedną z takich opowieści jest historia o Aladynie i jego czarodziejskiej lampie. Jessica Khoury wzorując się na tej opowieści, oddała w ręce czytelników książkę magiczną, która nie raz potrafi zaskoczyć. Pozycja ta zaciekawia, już od pierwszej strony wciągając w fantastyczny świat baśni.

Zahra jest potężnym dżinnem, który zostaje przywołany do świata śmiertelników za sprawą złodzieja Aladyna. Potężny byt uwięziony w magicznej lampie musi spełnić trzy życzenia swojego pana. Mocarny dżin płci żeńskiej zaczyna z biegiem czasu darzyć coraz silniejszym uczuciem swego właściciela, z czego wynikają dla niej spore problemy. Między dżinami i ludźmi trwa odwieczna wojna, która staje na drodze nowo rodzącemu się uczuciu. Gdy pewnego dnia Nardukha, wszechpotężny król dżinnów oferuje Zahrze możliwość uwolnienia od magicznej lampy, kobieta dżinn ma nie lada orzech do zgryzienia. Musi podjąć bezlitosną w skutkach decyzję, między wolnością a zakazanym uczuciem.

Jest to książka dla młodzieży, która przepełniona jest prastarą magią, wciągając i oczarowując czytelnika. Autorka wykreowała niesztampowy świat, który przyciąga z ogromną mocą do lektury. Potężna, zakazana miłość, która potrafi łamać, wszelkie przeciwności, sprawia, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Całość została opisana lekkim i barwnym językiem, dzięki czemu lektura tej powieści to prawdziwa przyjemność. Bohaterowie również zostali wiarygodnie ukazani, a Zahra i Aladyn przyciągają do lektury swymi brawurowymi i dramatycznymi losami. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy, gdyż lektura tego cyklu niezwykle mnie zainteresowała.

Zakazane życzenie” pokazuje, na jak wiele sposobów można przedstawić dobrze już znane historie. Jessica Khoury spisała się znakomicie i oddała w ręce czytelników pozycję ciekawą, zachęcając do czytania. Historia dwojga kochanków potrafi oczarować czytelnika, sprawiając, że po odłożeniu książki mamy ochotę na więcej. Jest to rasowe fantasy, które przyciąga do czytania wieloma fantastycznymi stworzeniami i potężną, nieobliczalną magią. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
3 komentarze
Vigrio Salza pisze...

Może kiedyś przeczytam :)

Neris Iko pisze...

Super książka, muszę ją mieć!

Madzi Aczek pisze...

Kusząca recenzja więc z chęcią przeczytam:D.