poniedziałek, 5 czerwca 2017

Młotodzierżca - Graham McNeill

Email Edytuj post

Młotodzierżca - Graham McNeill


Młotodzierżca - Graham McNeill

Tytuł: Młotodzierżca
Autor: Graham McNeill
Cykl: Legenda Sigmara (tom 1)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Data wydania: 2009
Liczba stron: 432


Graham McNeill oddaje w ręce czytelników niezwykle ciekawą książkę z serii uniwersum Warhammera, zatytułowaną „Legenda Sigmara". Powieść opowiada o przygodach jednego z największych bohaterów, którzy narodzili się w tym okrutnym świecie. Historia ta zabiera nas w zapierającą dech w piersiach przygodę, wywołującą nie raz ciarki na plecach podczas lektury. Stary Świat jest niezwykle niebezpiecznym miejscem, przepełnionym krwawymi wojnami, chaosem i straszliwymi bóstwami. Po tych splamionych posoką ziemiach stąpają również potężni bohaterowie, którzy swoimi czynami odmieniają losy tego niebezpiecznego świata. Jednym z takich bohaterów jest Sigmar Młotodzierżca.

Stary Świat jest pierwotnym i dzikim miejscem, w którym mogą przetrwać jedynie najsilniejsi. Barbarzyńskie ludzkie plemiona toczą między sobą zaciekłe walki oraz bronią się przeciwko hordom krwiożerczych bestii. Niespodziewanie w jednym z ludzkich plemion rodzi się młody i charyzmatyczny wojownik o mocarnej prawicy i dzielnym sercu, Sigmar Młotodzierżca. Mężczyzna obejmuje panowanie nad plemieniem Unberogenów, sprawiając, że ludzie zaczynają rosnąć w siłę, sprzymierzając się dodatkowo z krasnoludami. Sigmar tworzy potężną i nieustraszoną armię, która będzie mogła stanąć w szranki z potężną hordą bezlitosnych orków. Bitwa o Przełęcz Czarnego Ognia da początek potężnemu Imperium, które nie będzie znało litości dla wrogów.

Książka jest prawdziwym rarytasem dla fanów świata Warhammera. Historia została napisana ciekawie i powinna przypaść do gustu większości miłośników fantasy. Podczas lektury zagłębimy się w mroczny świat, pełen licznych niebezpieczeństw oraz potężnych, nieustraszonych wojowników. Powieść opisuje losy jednego z głównych bohaterów uniwersum Warhammera, a mianowicie tytułowego Sigmara Młotodzierżcy. Całość została napisana lekkim i barwnym językiem, sprawiając, że lekturę czyta się szybko i przyjemnie. Duży nacisk został położony na szybką akcję i dużą dozę krwawych walk. Książkę czyta się z zapartym tchem, w szczególności podczas epickich, brawurowych scen bitewnych.

Młotodzierżca” jest książką, która powinna przypaść do gustu fanom Warhammera, jak i szeroko pojętej fantastyki. Wątki fabularne zostały przedstawione ciekawie i z pomysłem, a bohaterowie z krwi i kości potrafią zaciekawić swoimi losami. Graham McNeill spisał się świetnie i oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną i jak najbardziej godną uwagi. Krwawe walki z orkami, potężna magia i barwny świat potrafią przykuć na dłuższy czas do lektury tej książki. Jeżeli jeszcze nie jesteś fanem uniwersum Warhammera, to może właśnie dzięki tej książce zostaniesz jednym z nich. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
8 komentarzy
Anne Heronton pisze...

Lubię Warhammera, chętnie przeczytam.

L.V.V. Sasha pisze...

Warhammer i Warhammer 40k to jedne z moich ulubionych uniwersów. Nie omieszkam zapoznać się z tą książką ;].

Ania Lenna pisze...

Fajna okładka.

Allek Gonrovi pisze...

Chętnie ją przeczytam jak wpadnie mi w ręce.

Sylwia W. pisze...

lubię takie książki.

Majka Lato pisze...

Jak Warhammer to mogę nawet brać w ciemno!:)

Cresto Mix pisze...

Ciekawa i wciągająca lektura. W sam raz dla miłośników fantastyki.

Jarosław Prusiński pisze...

Sam piszę fantastykę, ale to chyba nie dla mnie. Chociaż...