środa, 7 czerwca 2017

Koralina - Neil Gaiman

Email Edytuj post

Koralina - Neil Gaiman


Koralina - Neil Gaiman

Tytuł: Koralina
Autor: Neil Gaiman
Seria: Gaiman
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 24 maja 2017
Liczba stron: 112


„Koralina” autorstwa Neila Gaimana jest powieścią grozy dla najmłodszych, która pomimo niewielkiej objętości potrafi zapaść na długo w pamięci. Całość czyta się bardzo szybko, a wyraziste postaci i niezwykły klimat sprawiają, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Książka powinna przypaść do gustu młodszym, jak i starszym czytelnikom, za sprawą ciekawych wątków i barwnie przedstawionego świata. Dla dziecka każdy kąt skrywa tajemnicę, prowadząc niejednokrotnie do straszliwych koszmarów. Czy Wy odważycie się otworzyć te drzwi?

Koralina wraz z rodzicami przeprowadza się do nowego domu. W trakcie przeprowadzki postanawia zwiedzić nowe mieszkanie i sprawdzić, czy jest w nim coś ciekawego do zobaczenia. Z pozoru wszystko wygląda normalnie, nie licząc jednych drzwi zamkniętych na klucz. Gdy je otwiera po raz pierwszy, spostrzega, że znajduje się za nimi zwyczajna ściana z cegieł. Dziewczynka postanawia następnego dnia sprawdzić tajemnicze drzwi i ku jej zaskoczeniu okazuje się, że prowadzą one do innego świata. W nowym świecie wszystko z pozoru przypomina jej dawny dom, tylko jest o niebo lepsze. Jedzenie jest o wiele smaczniejsze, zabawki fajniejsze, a nowi rodzice poświęcają jej o wiele więcej uwagi. Jednak to wszystko to pozory, a w zakamarkach tej tajemniczej krainy czai się obmierzłe zło.

Jest to jedna z lepszych książek, jakie ostatnio czytałem, w szczególności za sprawą wciągającej historii i barwnych bohaterów. Losy Koraliny potrafią zaciekawić, a wątki fabularne są jak z rasowego horroru. Całość została napisana lekkim i barwnym językiem, dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie. Główna bohaterka potrafi wzbudzić sympatię, sprawiając, że o jej losach czytamy z ciekawością. Pomimo wielu dość strasznych momentów, powieść powinna przypaść do gustu młodszym czytelnikom. Jest to kolejna książka spod pióra Neil Gaiman, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

Książkę można zakwalifikować również jako baśń dla dorosłych, za sprawą miejscami mrocznych i dosadnych scen. Neil Gaiman potrafi zaczarować czytelnika i z pozoru banalnej historii stworzyć prawdziwe arcydzieło. Powieść ta zawiera wszystko to, co rasowe fantasy zawierać powinno: tajemniczy świat, niesztampowych bohaterów i dziwaczne, przerażające stwory. Historia ta jest jak najbardziej godna polecenia w szczególności dla osób, które lubią się bać i odnajdować coraz to nowsze, bardziej niesamowite światy. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Lydia Beetlejuice pisze...

Piękna okładka!

Madziak M.S. pisze...

Super wznowienie, koniecznie muszę ją mieć :)

Zakrecona pisze...

Chętnie się z nią zapoznam.

Wiktor Zwycięzca pisze...

ciekawa historia warta przeczytania. :D

L.V.V. Sasha pisze...

Może to będzie kolejna książka autora, która mnie zachwyci:)