środa, 7 czerwca 2017

Skrytobójca Błazna - Robin Hobb

Email Edytuj post

Skrytobójca Błazna - Robin Hobb


Skrytobójca Błazna - Robin Hobb

Tytuł: Skrytobójca Błazna
Autor: Robin Hobb
Cykl: Fitz and the Fool Trilogy (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 24 maja 2017
Liczba stron: 816


„Skrytobójca Błazna” jest to kolejna książka spod pióra Robin Hobb, która zabiera nas po raz kolejny do pełnego niebezpieczeństw i magii świata. Jest to jeden z moich ulubionych światów fantasy, który potrafi wciągnąć czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Przedstawiona historia potrafi naprawdę zainteresować i zaciekawić czytelnika, za sprawą barwnych bohaterów i ciekawych zwrotów fabularnych. Robin Hobb trzyma nas w napięciu od samego początku do emocjonującego i zaskakującego zakończenia.

Tom Borsuczowłosy wiedzie spokojne życie u boku Sikorki w Białym Gaju. Mało kto wie, że ten jegomość to nie kto inny jak sam Bastard Rycerski. Bastard żyje na uboczu Królestwa Sześciu Księstw w majątku, który dostał w zamian za wierną służbę królowi. Magia, którą wcześniej władał, doprowadziła go niemal na skraj upadku, a teraz Bastard zaczyna po części za nią tęsknić. Gdy pewnej nocy spotyka tajemniczego jegomościa z dziwną wiadomością, jego życie przewraca się do góry nogami, a dawne wspomnienia zdają się na powrót ożywać.

Już od pierwszej strony wsiąknąłem w dobrze mi znany świat i odwiedziłem dobrze znanych bohaterów. Powieść czyta się naprawdę sprawnie, głównie za sprawą ciekawie poprowadzonych wątków fabularnych. Robin Hobb poprowadziła akcję ciekawie i kolejne losy Bastarda Rycerskiego czyta się z dużym zainteresowaniem. Uniwersum stworzone przez autorkę zdążyło się rozrosnąć do niebotycznych rozmiarów, sprawiając, że wciągającej lektury jest co niemiara. Jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany niniejszą pozycją i z przyjemnością sięgnę jeszcze raz po przygody Toma Borsuczowłosego.

„Skrytobójca Błazna” jak najbardziej powinna przypaść do gustu fanom cyklu, jak i samego pisarstwa autorki. Wątki fabularne potrafią przyciągnąć do lektury, a wprowadzenie drugiego narratora wypada jak najbardziej na plus. Akcja miejscami nieco zwalnia, aby po chwili znowu przyspieszyć i wciągnąć nas w porywającą historię. Język zaserwowany przez Robin Hobb jest barwny i bogaty, wchłaniając czytelnika w magiczny i fantastyczny świat. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
7 komentarzy
Myukki - Chan pisze...

kusi:D

Allek Gonrovi pisze...

Interesująca okładka.

Majka Lato pisze...

pędzę do księgarni;]

Cresto Mix pisze...

Najpierw muszę przeczytać poprzednie książki, a trochę tego jest:P

Vigrio Salza pisze...

ciekawa lektura :)

Zaczytana Zośka pisze...

Super seria, poprzednie tomy były znakomite!

Marylu pisze...

Książka wspaniała, ja już jestem po lekturze trzeciego tomu ostatniej trylogii. Naprawdę warto !!