niedziela, 14 maja 2017

Zaginione skarby faraonów - G.F.L. Stanglmeier

Email Edytuj post

Zaginione skarby faraonów - G.F.L. Stanglmeier


Zaginione skarby faraonów - G.F.L. Stanglmeier

Tytuł: Zaginione skarby faraonów
Autor: G.F.L. Stanglmeier
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 28 marca 2017
Liczba stron: 128


„Zaginione skarby faraonów” jest pozycją dość krótką, lecz treściwą, pokazującą, że w mrokach historii mogło przepaść bez wieści wiele zdumiewających skarbów. G.F.L. Stanglmeier z detektywistyczną dociekliwością prześledził wiele źródeł i postarał się udokumentować zaginione bogactwa Egiptu. W książce przeczytamy, chociażby o niejasnych losach sarkofagu faraona Echnatona czy Arki Przymierza. Zapraszam Was do lektury tej fascynującej książki, abyście z jej pomocą wybrali się na zapierające dech w piersi poszukiwania prastarych skarbów.

Legendarna Dolina Królów może kryć przed wścibskimi oczami poszukiwaczy jeszcze wiele tajemnic. Wielka Piramida w Gizie może zawierać jeszcze niezbadane dotychczas komory, w których mogą znajdować się nieprzebrane kosztowności. Według niektórych badaczy istnieje również druga Dolina Królów mogąca skrywać jeszcze większe skarby oraz znaleziska, które mogą być bezcenne dla historyków i archeologów. W piaskach pustyni czają się skarby staroegipskich władców, ciągle czekające na wprawionych poszukiwaczy, którzy je odnajdą...

Podczas lektury przeczytamy o wielu skarbach faraonów, które zaginęły w pomroce dziejów. Dowiemy się również o wielu tajemnicach jak choćby o „skandalu Cheopsa” czy przerażającą i dziwaczną historię o głowie Ozyrysa. Książka napisana jest ciekawie i z pomysłem, zachęcając do dalszego zgłębienia tematu. Bajeczne bogactwa Egiptu nadal zachęcają śmiałków, aby zapuszczali się w niedostępne i zapomniane obszary w nadziei na odnalezienie zagubionych skarbów faraonów.

„Zaginione skarby faraonów” jest interesującą lekturą dla miłośników archeologii i historii. Według coraz częstszych przesłanek, druga Dolina Królów może istnieć naprawdę, a czas tylko pokaże, czy jest tak w rzeczywistości. Całość została napisana lekkim piórem, zawierając sporo ciekawych i cennych informacji. Pozycja dla ludzi z otwartym umysłem, którzy lubią odkrywać tajemnice przeszłości. Początki ludzkości nadal skrywają przed nami sporo tajemnic, które domagają się wyjaśnienia. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
2 komentarze
Vigrio Salza pisze...

Lubię tego rodzaju książki więc nie omieszkam przeczytać.

Wiktor Zwycięzca pisze...

może być ciekawa, okładka zachęca;]