niedziela, 14 maja 2017

Kamerzysta - Marc Raabe

Email Edytuj post

Kamerzysta - Marc Raabe


Kamerzysta - Marc Raabe

Tytuł: Kamerzysta
Autor: Marc Raabe
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 21 lutego 2017
Liczba stron: 430


„Kamerzysta” autorstwa Marca Raabe jest powieścią intrygującą, która już od pierwszych stron wciąga nas w niebezpieczny świat pełen mrocznych zagadek. Piwniczne laboratorium skrywa odstręczające sekrety potrafiące zmrozić krew w żyłach, a głowni bohaterowie zaciekawiają swoimi losami. Jest to thriller trzymający w napięciu za sprawą niesztampowych zwrotów fabularnych i szybkiej akcji. „Kamerzysta” jest książką, która nie pozwala o sobie zapomnieć, nawet na długo po odłożeniu lektury.

Gabriel musi borykać się ze straszną traumą, która zbrukała jego umysł dwadzieścia dziewięć lat temu. Gdy miał zaledwie jedenaście lat stał się świadkiem strasznych wydarzeń. Dorosły już mężczyzna dzięki długoletniej terapii uporał się z koszmarami, które miały miejsce w laboratorium fotograficznym ojca. Jednak, gdy w środku nocy uruchamia się alarm w domu mężczyzny, wspomnienia powracają, a koszmar powraca z jeszcze większą mocą. Groza ogarnia duszę Gabriela, który zostaje postawiony przed przerażającą sytuacją. Jego dziewczyna spodziewająca się dziecka zostaje właśnie porwana. Makabra z dziecinnych lat powraca i zmusza Gabriela, aby po raz kolejny się z nią zmierzył...

Autor spisał się porządnie i oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną i ciekawą. Szybka akcja i ciekawie skonstruowane wątki fabularne sprawiają, że całość czyta się szybko i przyjemnie. Jest to lektura potrafiąca wzbudzić duże emocje, przerazić do szpiku kości i zainteresować losami bohaterów. Język autora jest barwny i bogaty, dzięki czemu całość czyta się lekko i przyjemnie. Marc Raabe trzyma czytelnika w napięciu, od pierwszej do ostatniej strony nie pozwalając mu nudzić się ani przez chwilę.

„Kamerzysta” nie zawiódł mnie i sprawił, że spędziłem miły czas z książką. Czarny humor, ciągłe poczucie zagrożenia i zaskakujące zakończenie sprawiają, że jest to pozycja godna uwagi. Jest to jeden z lepszych thrillerów, jaki ostatnio czytałem, który zakończyłem w ekspresowym tempie. Raabe stworzył wiarygodne postacie i wplótł szalone wątki potrafiące wywołać szybsze bicie serca. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
5 komentarzy
Unknown pisze...

może kiedyś sięgnę :)

Unknown pisze...

Zachęcająca recenzja. Przeczytam.

Zakrecona pisze...

Bardzo fajna pozycja:D.

Unknown pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to przeczytam. Ciekawa okładka.

Unknown pisze...

fajna książka, lubię thrillery.