niedziela, 14 maja 2017

Odkrycie grobowca Tutanchamona - Howard Carter, Arthur Mace

Email Edytuj post

Odkrycie grobowca Tutanchamona - Howard Carter, Arthur Mace


Odkrycie grobowca Tutanchamona - Howard Carter, Arthur Mace

Tytuł: Odkrycie grobowca Tutanchamona
Autor: Howard Carter, Arthur Mace
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 14 marca 2017
Liczba stron: 232


„Odkrycie grobowca Tutanchamona” jest książką doprawdy zdumiewającą i wciągającą, która zabiera nas w głąb zapierających dech w piersiach wypraw archeologicznych XX wieku. Howard Carter i Arthur Mace dokonali niebywałych znalezisk w egipskiej Dolinie Królów, dokonując tym samym ogromnego odkrycia jednego z największych w historii. Podczas badania grobowca Tutanchamona znaleziono wiele zdumiewających artefaktów, które pozwoliły w lepszym stopniu zrozumieć nasze tajemnicze i zdumiewające dzieje.

Grobowiec faraona Tutanchamona odkryto 26 listopada 1922 roku, a za określenie jego położenia odpowiadał znamienity archeolog Howard Carter. Odnalezienie grobowca Tutanchamona stało się jednym z największych sensacji w dziejach i przyniosło ogromną ilość fenomenalnych odkryć. Badania prowadzone w Dolinie Królów przyniosły sporą ilość odpowiedzi, nastręczając również wiele intrygujących pytań. Przedsięwzięcie podjęte przez zespół Howarda Cartera i Arthura Mace'a można śmiało określić mianem wyjątkowego dla historii egiptologii i archeologii.

Książkę czyta się niemal jak rasową powieść przygodową, emocjonując się od pierwszej do ostatniej strony. Przeczytamy w niej między innymi o życiu autorów, ich przygotowaniach do wyprawy, jak i fenomenalnych znaleziskach. Prastara klątwa Tutanchamona oraz nieprzebrane skarby grobowca faraona oddziałują na wyobraźnię czytelnika i sprawiają, że jeszcze mocniej wsiąkamy w lekturę. Książka została napisana językiem barwnym i ciekawym, sprawiając, że zostaniemy wchłonięci od pierwszej do ostatniej strony. Badania grobowca nie obyły się jednak bez ofiar. W niewyjaśnionych do końca okolicznościach zginęli lord Carnarvon oraz Arthur Mace stając się podstawą legendy o klątwie Tutanchamona.

„Odkrycie grobowca Tutanchamona” jest pozycją obowiązkową dla miłośników historii, jak i archeologii. W książce znajdziemy wiele pięknych zdjęć, które w jeszcze lepszym stopniu pomogą nam zapoznać się z tą awanturniczą wyprawą. Tutanchamon w swej złotej masce stał się już niemal ikoną popkultury, a to właśnie za sprawą odkryć Howarda Cartera i Arthura Mace'a. Determinacja i upór tych odkrywców sprawiły, że opinia publiczna mogła się w ogóle dowiedzieć o tych fenomenalnych skarbach. Odkrycia tego rodzaju zmuszają do jeszcze wnikliwszych badań i poszukiwań, aby lepiej można było poznać historię naszych przodków. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
3 komentarze
Claudia de Rodrigez pisze...

Ciekawa książka.

Majka Lato pisze...

przeczytam jak wpadnie mi w ręce

Lejko Buuka pisze...

Intrygująca pozycja, z ciekawości się z nią zapoznam.