poniedziałek, 8 maja 2017

Drobna przysługa - Jim Butcher

Email Edytuj post

Drobna przysługa - Jim Butcher


Drobna przysługa - Jim Butcher

Tytuł: Drobna przysługa
Autor: Jim Butcher
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 10)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 24 marca 2017
Liczba stron: 608


„Drobna przysługa” autorstwa Jima Butchera jest dziesiątym tomem z cyklu „Akta Harry'ego Dresdena". Czekałem z niecierpliwością na ukazanie się tej książki i jak zwykle się nie zawiodłem. Butcher znów potrafi zaciekawić przedstawioną historią i wciągnąć nas w magiczny i niebezpieczny świat. Czytelnicy dostają to, do czego zostali przyzwyczajeni: szybką akcję, liczne intrygi, a to wszystko okraszone prastarą magią.

Harry Dresden od około roku prowadzi spokojne życie, gdyż nikt nie starał się go w tym czasie zabić. Sielanka nie może jednak trwać długo i pora w końcu wyruszyć ku kolejnemu, niebezpiecznemu zadaniu. Umowa, którą zawarł wiele lat temu wraz z Mab, władczynią Zimowego Dworu sidhe, Królową Powietrza i Ciemności domaga się uregulowania. Mab prosi go o przysługę, a Harry nie może jej odmówić. Dresden nie ma innego wyjścia jak tylko spłacić zaciągnięty dług i pokazać swoją lojalność wobec starej przyjaciółki. Jednak zadanie, które ma wykonać, nie należy do najłatwiejszych i najbezpieczniejszych.

Podczas lektury jak najbardziej nie można się nudzić, za sprawą szybkiej akcji i niebanalnych bohaterów. Humor jak zwykle stoi na wysokim poziomie, sprawiając, że nie raz setnie się uśmiejemy. Magiczne stwory, zakrojone na szeroką skalę intrygi i przezabawny główny bohater to mocne plusy tej pozycji. Czytając, natkniemy się na bohaterów dobrze nam znanych, jak i zupełnie nowych, którzy wniosą sporo zamieszania do pędzącej, niesztampowej fabuły. Jest to rasowa literatura fantastyczno-przygodowa, dzięki, której miło spędzimy czas z książką. Zakończenie potrafi zaskoczyć, zachęcając do sięgnięcia po kolejny tom przygód Harry'ego Dresdena.

„Drobna przysługa” przypadła mi do gustu i jak najbardziej nie żałuję czasu poświęconego lekturze. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów cyklu, jaki i fantastyki w ogóle. Perypetie tego nietuzinkowego maga wciągają po raz kolejny, od pierwszej do ostatniej strony. Cykl „Akta Harry'ego Dresdena” nie traci impetu i zachęca do sięgnięcia po kolejne książki. Z pewnością sięgnę po kolejny tom tego cyklu, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
6 komentarzy
Cresto Mix pisze...

Przeczytam również i ten tom, poprzednie były świetne :D

Allek Gonrovi pisze...

Dresden to jeden z moich ulubionych bohaterów.

Aemii Enekko pisze...

Pędzę do księgarni :).

Myukki - Chan pisze...

Cykl trzyma poziom, oby tak dalej.

Paula Jagoda pisze...

Chętnie bym przeczytała, ale najpierw muszę przebrnąć przez wcześniejsze tomy ;/

Happy Makane pisze...

Jim Butcher znów spisał się na medal. Rewelacja!