środa, 24 maja 2017

Czarny Pryzmat - Brent Weeks

Email Edytuj post

Czarny Pryzmat - Brent Weeks


Czarny Pryzmat - Brent Weeks

Tytuł: Czarny Pryzmat
Autor: Brent Weeks
Cykl: Saga Powiernika Światła (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 11 kwietnia 2017
Liczba stron: 784


„Czarny Pryzmat” jest pierwszym tomem „Sagi Powiernika Światła” autorstwa Brenta Weeksa. W książce napotkamy liczne spiski i intrygi zakrojone na szeroką skalę, które nie pozwolą nam się nudzić ani przez moment. Konflikty religijne czy polityczne zostały opisane bardzo wiarygodnie, co sprawia, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Akcja jest dynamiczna, bohaterowie ciekawi, a intryga zostaje utrzymana w napięciu do samego końca.

Gavin Guile dzięki niespotykanemu sprytowi i inteligencji stał się Pryzmatem, osobą umiejącą ujarzmić potężną i wyjątkową moc. Guile dzięki tej umiejętności jest jedną z najpotężniejszych osób na świecie, cesarzem oraz najwyższym kapłanem. Pryzmat dobrze wie, że nie zostało mu wiele czasu i musi się spieszyć, jeżeli chce wykonać zamierzone cele. W pięć lat musi dokonać czynów niemalże niemożliwych do wykonania dla przeciętnego człowieka. Czu uda mu się utrzymać mrożące krew w żyłach sekrety i ocalić świat przed rychłą zagładą?

Brent Weeks spisał się rewelacyjnie i oddał w ręce czytelników książkę dopracowaną i bardzo ciekawą. Zachęcony trylogią „Nocny Anioł” sięgnąłem po „Sagę Powiernika Światła” i jak najbardziej się nie zawiodłem. Szybka akcja sprawia, że powieść czyta się bardzo szybko, a barwni bohaterowie dodatkowo sprawiają, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Gavin Guile jest postacią, którą można polubić i czyta się o jego przygodach z dużą ciekawością i niemałymi emocjami. Wątki fabularne są intrygujące i nie raz potrafią zaskoczyć. System magiczny stworzony przez autora jest niesztampowy, potęga Chromerii, polegająca na przeobrażaniu światła w materię sprawiła, że dodatkowo wsiąknąłem w wykreowany przez autora świat. Jest to jeden z lepszych cykli fantasy na naszym rynku i jak najbardziej warto się z nim zapoznać.

„Czarny Pryzmat” jest udanym pierwszym tom i doskonale wciąga w przygody Gavin’a i Kip’a. Brent Weeks posiada ogromną pomysłowość, która przyciąga do wykreowanych przez niego światów. Cała historia jest intrygująca i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Język autora jest barwny i bogaty, sprawiający, że całość czyta się szybko i przyjemnie. Zwroty akcji są niespodziewane, bohaterowie z krwi i kości wzbudzają zaciekawienie swoimi poczynaniami, a zakończenie zaskakuje. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Unknown pisze...

Chętnie przeczytam:)

Unknown pisze...

Ciekawie skonstruowany fantastyczny świat, coś dla mnie!

Unknown pisze...

przeczytam w wolnym czasie

Unknown pisze...

Jak wpadnie mi w ręce przeczytam.

Unknown pisze...

Z chęcią kiedyś przeczytam ten cykl :D