środa, 24 maja 2017

Pan Ciemnego Lasu - Lian Hearn

Email Edytuj post

Pan Ciemnego Lasu - Lian Hearn


Pan Ciemnego Lasu - Lian Hearn

Tytuł: Pan Ciemnego Lasu
Autor: Lian Hearn
Cykl: Opowieść o Shikanoko (tom 3-4)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 10 maja 2017
Liczba stron: 352


„Pan Ciemnego Lasu” jest drugim tomem z cyklu „Opowieść o Shikanoko” autorstwa Lian Hearn. Niniejsze wydanie zawiera dwa ostatnie tomy, „Pana Ciemnego Lasu” oraz „Grę w go z tengu”. Książka zawiera malownicze opisy potężnych świątyń, zamków, jak i wielu zaciekłych i krwawych bitew. Całość czyta się niezwykle ciekawie i po raz kolejny zabiera nas ku niesamowitym przygodom Shikanoko.

Shikanoko zostaje wygnańcem, musi wieść życie wyrzutka w Ciemnym Lesie jako pół człowiek, pół jeleń. Królestwo toczone jest przez zarazy, choroby i śmierć, a prawowity władca zostaje najprawdopodobniej zamordowany. Shikanoko, aby dopomóc królestwu, musi osadzić na tronie prawdziwego władcę, jednak nie będzie to wcale proste zadanie. Na Lotosowym Tronie może zasiąść tylko prawdziwy cesarz Ośmiu Wysp, jednak najpierw Shikanoko musi powrócić z Ciemnego Lasu, a tylko jedna osoba może go z niego uwolnić.

Podczas lektury napotkamy dobrze nam znane postacie, jak i poznamy zupełnie nowe. Autorka potrafi stworzyć ciekawą historię oraz bohaterów z krwi i kości. Orientalny klimat został oddany dość wiernie, co dodatkowo przyciąga do lektury. Przygody Shikanoko czytałem z dużą ciekawością i nie nudziłem się podczas czytania. Jest to udana kontynuacja, która powinna przypaść do gustu fanom twórczość autorki oraz miłośnikom fantastyki. Z pewnością sięgnę po kolejne książki spod pióra autorki, gdyż jak najbardziej są warte uwagi.

Osoby, którym spodobał się poprzedni tom przygód Shikanoko śmiało mogą sięgnąć również i po ten. Ja się nie zawiodłem i jak najbardziej jestem usatysfakcjonowany z lektury. Synowie pięciu ojców rosną w potęgę, Tengu straszą swoją mocą, a Pani Fuji również odegra pewną rolę w tej opowieści. Całość prezentuje się bardzo zachęcająco. Wydanie w twardej oprawie świetnie prezentuje się na półce, wzbogacając księgozbiór, każdego rasowego bibliofila. Lian Hearn stworzyła ciekawy i barwny świat, potrafiący zaciekawić od pierwszej do ostatniej strony.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
6 komentarzy
Unknown pisze...

Książka jak najbardziej dla mnie!:)

Unknown pisze...

Super okładka, przyciąga wzrok ;].

Unknown pisze...

może się skuszę...

Unknown pisze...

Kusząca recenzja. Biegnę do księgarni po pierwszy tom;p

Unknown pisze...

Pierwszy tom był ciekawy, po ten również sięgnę.

Sylwia W. pisze...

Lubię fantastykę więc przy okazji się z nią zapoznam.