czwartek, 6 kwietnia 2017

Planeta Woda - Boris Akunin

Email Edytuj post

Planeta Woda - Boris Akunin


Planeta Woda - Boris Akunin

Tytuł: Planeta Woda
Autor: Boris Akunin
Cykl: Przygody Erasta Fandorina (tom 15)
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 9 listopada 2016
Liczba stron: 472


Boris Akunin jest autorem znanym i cenionym, jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków i sprzedane w wielomilionowych nakładach. Tym razem na sklepowe półki trafia jego kolejna książka, zatytułowana „Planeta Woda". Cykl „Przygody Erasta Fandorina” przypadł mi do gustu, dlatego z dużą ciekawością sięgnąłem po jego kolejną odsłonę. Erast Pietrowicz rozpoczyna kolejną, niebezpieczną sprawę, ruszając w pogoń za złodziejem i mordercą zwanym Cukiereczkiem.

Erast Pietrowicz udaje się w podróż z Częstochowy do Warszawy, podczas której dostaje zlecenie złapania mordercy i złodzieja o przydomku Cukiereczek. Śledztwo rozgrywa się w szybkim tempie, a Pietrowicz co rusz popada w większe tarapaty. Podczas prowadzenia śledztwa Erast trafia do Krakowa, gdzie natrafia na ważne dowody w toczącym się śledztwie.

W książce zostały zawarte trzy opowiadania, z których chyba najbardziej przypadło mi do gustu to o Pietrowiczu. Podczas lektury nie sposób się nudzić, akcja mknie w szybkim tempie, intrygi zaskakują, a bohaterowie są wykreowani z krwi i kości. Boris Akunin jak zwykle posługuje się barwnym piórem, co sprawia dodatkową frajdę z czytania. Klimat XIX/XX wieczny został jak najbardziej wiernie oddany, sprawiając, że jest to wymarzona pozycja dla miłośników tego okresu historycznego. Przeprowadzony z rozmachem przewrót technologiczny ukazano na kartach książki ciekawie i z pomysłem, inteligentni przestępcy budzą zaciekawienie, a postacie takie jak Fandorin przykuwają do lektury.

Opowiadania trzymają poziom i sprawiają, że czyta się je dość szybko. Boris Akunin potrafi tworzyć wyraziste postaci, w szczególności czarne charaktery, które są wielowątkowe i interesujące. Książka jest idealną pozycją dla osób lubiących twórczość autora oraz cykl „Przygody Erasta Fandorina". Jest to najciekawszy tom serii, który jak na razie najbardziej przypadł mi do gustu. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Świat Książki:
Wydawnictwo Świat Książki
4 komentarze
Ania Lenna pisze...

Bardzo chętnie przeczytam.

Paula Jagoda pisze...

O! Jaka ciekawa okładka. Treść również zachęca :D

Yukka Amano pisze...

historia warta przeczytania.

L.V.V. Sasha pisze...

Nie czytałem jeszcze nic Akunina, ale kto wie...