czwartek, 6 kwietnia 2017

Pokusa czerni - Carter Wilson

Email Edytuj post

Pokusa czerni - Carter Wilson


Pokusa czerni - Carter Wilson

Tytuł: Pokusa czerni
Autor: Carter Wilson
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 9 listopada 2016
Liczba stron: 336


„Pokusa czerni” autorstwa Cartera Wilsona pędzi w szybkim tempie, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Powieść czyta się lekko i przyjemnie, a bohaterowie wzbudzają sympatię, dzięki czemu książka szybko wciąga. Miejscami drastyczne sceny sprawiają, że jest to lektura dla czytelników o mocnych nerwach, poruszająca i mocno chwytająca za serce. Przeczytamy o problemach małżeństwa, skrywającego wiele mrocznych i brutalnych sekretów, którego losy emocjonują do ostatniej strony. Czy ich związek się utrzyma? Czy posępna przeszłość powróci, by zniszczyć ich nadzieję na szczęśliwe życie?

Hannah Parks i jej mąż Dallin starają się o dziecko, które ma pomóc im poskładać na powrót sypiące się małżeństwo. Kobieta czuje jednak, że jej partner zaczyna się coraz bardziej od niej oddalać. Dallin staje się dziwny i zdaje się, że ukrywa przed żoną jakiś straszny sekret. Pewnej nocy mężczyzna mówi przez sen, a Hannah zostaje zszokowana wypowiedzianymi przez Dallina słowami. Życie kobiety komplikuje się coraz bardziej, gdy jej mąż chce ją porwać, zamieniając jej życie w istne piekło.

Carter Wilson potrafi zaciekawić czytelnika i sprawić, że nie znajdzie on ani chwili na nudę. Postacie Hanny, Dallina i Blacka przypadły mi do gustu i czytałem o ich losach z wypiekami na twarzy. Podczas lektury przed czytelnikami odkrywa się mroczna przeszłość, intrygi emocjonują, a napięcie zostało utrzymane do samego końca. Autor potrafi odpowiednio dawkować napięcie, tym samym czytanie przebiega szybko i przyjemnie. Mistyfikacje i zagrożenia otaczają zewsząd Hannę Parks, a przerażające wspomnienia zdają się powracać z coraz większą mocą. Zakończenie zaskakuje, sprawiając, że jest to thriller przez duże T.

Powieść przeczytałem z dużą ciekawością, śledząc z zapartym tchem losy ściganej Hanny. Carter Wilson jest amerykańskim pisarzem, który został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, co dobitnie pokazuje, że jego książki są warte uwagi. Podczas czytania obserwujemy przemianę głównej bohaterki, która przeistacza się niemal na naszych oczach. Ciekawie skrojona historia, zaskakujące zwroty akcji i rodzinne tragedie są jak najbardziej również atutami tej pozycji. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Świat Książki:
Wydawnictwo Świat Książki
3 komentarze
Unknown pisze...

warto przeczytać

Unknown pisze...

Wydaje się być warta uwagi.

Unknown pisze...

Lubię książki Wilsona więc nie powinnam czuć się zawiedziona :)