poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Akuszer Bogów - Aneta Jadowska

Email Edytuj post

Akuszer Bogów - Aneta Jadowska


Akuszer Bogów - Aneta Jadowska

Tytuł: Akuszer Bogów
Autor: Aneta Jadowska
Cykl: Cykl o Nikicie (tom 2)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 15 lutego 2017
Liczba stron: 384


"Akuszer Bogów" jest drugim tomem z cyklu "Cykl o Nikicie", opowiadającym o walecznej i przebojowej bohaterce. Powrócimy do niebezpiecznego i zaskakującego świata, aby po raz kolejny dać się porwać niesztampowym wątkom fabularnym. Podczas lektury zaobserwujemy przemianę głównej bohaterki, która łamie narzucane jej zasady i wyjaśnia skrywane od dawna tajemnice. Szybka akcja i bohaterowie z krwi i kości na pewno nie pozwolą wam się nudzić podczas lektury tej zdumiewającej historii.

Nikita jest ścigana przez niezliczone zastępy wrogów, którzy za wszelką cenę chcą ją dopaść. Zastraszona i zmęczona musi się ukrywać, przed płatnymi zabójcami, żądnymi krwi ludożerczymi trollami oraz boskimi pszczołami. Dziewczynę zdradzili nawet najbliżsi, co sprawiło, że teraz nie może ufać nikomu. Nikita za wszelką cenę musi dowiedzieć się prawdy nawet, jeżeli miałaby być bolesna i niewygodna. A tajemniczy Akuszer Bogów ma ją cały czas na oku...

Książka potrafi zaciekawić już od pierwszych stron i sprawić, że od lektury nie będziemy mogli się oderwać. Aneta Jadowska po raz kolejny zabiera nas na niebezpieczną wyprawę, gdzie Nikita będzie musiała stanąć w szranki z całym panteonem bogów nordyckich. Przeczytamy, chociażby o Frigg, Odynie czy Thorze, bogach posiadających potężne i niszczycielskie moce. Autorka podeszła do tematu mitologii nordyckiej na swój własny sposób, co mi osobiście przypadło do gustu. Akcja prowadzona jest szybko, wątki fabularne potrafią zaskoczyć, a losy głównej bohaterki potrafią zaciekawić. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy spod pióra Anety Jadowskiej, gdyż jest to lektura jak najbardziej godna uwagi.

Majestatyczne kruki nie spuszczają ze swych ślepiów poczynań Nikity, a wszechpotężny Akuszer Bogów trzyma pieczę nad mającymi miejsce wydarzeniami. Malownicza Norwegia została wiarygodnie ukazana, aż miejscami mamy wrażenie jakbyśmy naprawdę tam byli. Jest to idealna pozycja dla wszystkich miłośników fantasy oraz mitologii, gdzie znajdziemy potężne trolle i wiele innych magicznych stworzeń. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Na pewno się na nią połaszczę :)

Unknown pisze...

Chętnie przeczytam.

Unknown pisze...

bardzo fajnie napisana recenzja

Unknown pisze...

Pierwszy tom był super, po ten również sięgnę w wolnym czasie.

Unknown pisze...

Świetne wydanie i udana kontynuacja!