czwartek, 9 marca 2017

Kobieta znikąd - Mary Kubica

Email Edytuj post

Kobieta znikąd - Mary Kubica


Kobieta znikąd - Mary Kubica

Tytuł: Kobieta znikąd
Autor: Mary Kubica
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 15 lutego 2017
Liczba stron: 336

„Kobieta znikąd” jest thrillerem autorstwa Mary Kubicy, który od pierwszej strony przypadł mi do gustu. Wątki fabularne potrafią nie raz wstrząsnąć czytelnikiem, bohaterowie zaskakują, a mroczne tajemnice roztaczają się, z każdą przewróconą stroną. Barwne pióro i ciekawy styl autorki sprawiają, że pozycję tą czyta się szybko i przyjemnie. Zostaniemy zabrani w zaskakujący świat pełen niebezpieczeństw, który może okazać niezwykle nieprzewidywalny.

Esther Vaughan jest jedną, wielką zagadką. Współlokatorka dziewczyny, Quinn próbuje rozwikłać przyczynę zniknięcia koleżanki, jednak czym bardziej zaczyna badać sprawę, natyka się na coraz więcej dziwacznych poszlak. Jedną z pozostawionych przez Esther rzeczy są jej dziwne, pełne miłosnych wyznań i pogróżek listy. Cóż mogło się przydarzyć Esther Vaughan? Czy dziewczyna została porwana, czy może sama postanowiła dokonać srogiej zbrodni? W całą historię wmieszany jest również przystojny, skrywający wiele tajemnic Alex. Cienie z przeszłości powracają, a tajemnice i dawne zło zaczynają wychodzić na światło dzienne.

Autorka spisała się świetnie i oddała w ręce czytelników powieść dopracowaną, pełną niespodziewanych zwrotów fabularnych i barwnych bohaterów z krwi i kości. Książka jest dynamiczna i nie pozwala się nudzić, wywołuje wiele emocji, sprawiając, że jest jednym z lepszych thrillerów, jakie ostatnio czytałem. Losy Esther, Quinn i Alexa potrafią zaciekawić i sprawić, że czas spędzony z książką minie szybko i przyjemnie. Zakończenie powieści zaskakuje, pokazując, jak ogromną cenę przyjdzie im zapłacić za popełnione winy...

„Kobieta znikąd” przypadła mi do gustu i z dużym zaciekawieniem śledziłem losy bohaterów. Autorka potrafi snuć zawiłą intrygę, wywodząc czytelnika nie raz w pole. Książka została napisana językiem lekkim i barwnym, sprawiając, że całość czyta się w ekspresowym tempie. Napięcie trzyma od pierwszej do ostatniej strony, zagadka goni zagadkę, a doskonale skonstruowane portrety psychologiczne nie pozwolą oderwać się od czytania. Prawdziwa gratka dla fanów zagadkowych i zadziwiających thrillerów!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
4 komentarze
Unknown pisze...

Bardzo ładna okładka.

Unknown pisze...

Ciekawa recenzja zachęcają do przeczytania :)

Unknown pisze...

przeczytam

Unknown pisze...

Lubię autorkę dlatego chętnie sięgnę.